خانه / اخبار / تحلیل اوضاع / پس منظر توطئه رسانه یی علیه داکتر ذاکر نایک!

پس منظر توطئه رسانه یی علیه داکتر ذاکر نایک!

عزیزاحمدحنیف

داکتر عبدالکریم ذاکر نایک دعوتگر بلند آوازه مسلمان و بزرگترین پژوهشگر و مناظر ادیان در حالی که در مکه معظمه به سر می برد بر خلاف آنچه انتظار می رفت, از سوی حکومت سیکولار بنگله دیش و برخی منابع حکومتی هند، متهم به پخش انگیزه های افراط گرایی در سطج جهان گردید و انگیزه ی حملات یازدهم سرطان سال جاری و روز نخست عید فطر در شهر “دهاکه” که حدود سی نفر کشته و ده ها زخمی بر جای گذاشت, به سخنان وی نسبت داده شده است.

بدین لحاظ، نشرات تیلویزیون جهانی صلح (Peace TV) که با تحت پوشش قراردادن بیشتر از صد کشور جهان, بزرگترین منبع رسانه یی پخش و نشر اندیشه های این دعوتگر بزرگ مسلمان به شمار می رود و میلیون ها تن علاقه مندان مسلمان وغیر مسلمان در کشورهای مختلف دارد, به دستور منابع حکومتی در بنگله دیش متوقف گردید و در کشور هند نیز منابع مالی, مراکز آموزشی, فعالیت های رسانه یی, به شمول مرکز تحقیقات اسلامی که مهمترین منبع پخش و نشر فعالیت های دعوتی این مبلغ مشهور مسلمان به شمار می رود, تحت پیگرد پولیس و سازمان اطلاعاتی هند قرار گرفته و وزارت داخله آنکشور مؤظف شده است تا در زمینه تحقیقات لازم نماید.

این امر بدون شک می تواند یک توطئه رسانه یی مبنی بر شخصیت کُشی رجال فکر و دعوت اسلامی از سوی سازمان های استخباراتی و عناصری باشد که به گونه ی مستقیم یا غیر مستقیم به قدرت های بزرگ استعماری جهان پیوند دارند و از آن طریق تغذیه می شوند.

فضای مکدر سیاسی کنونی جهان و رخ بازی قدرت های بزرگ شرق و غرب, سالهاست که متوجه سرکوب ساختن جنبش های واقعی و شخصیت های بزرگ جهان اسلام است که در بُعد تجدید بنای تفکر اسلامی تلاش می ورزند و از طریق گفتمان های دینی متقابل به دور از هرنوع جنگ و خشونت, در فضای کاملاً مسالمت آمیز, با مخالفین به بحث های علمی می پردازند؛ اما مطابق به سنت تاریخ, هر زمانی که صاحبان سلطه و قدرت در مقابل حق و حقیت عاجز مانده اند, به خاطر کنترول افکار عامه و حفظ منافع خویشتن, به توطئه پراکنی هایی منجمله ترور شخصیت ها روی می آورند و از این طریق می خواهند مشعل های فروزان هدایت را خاموش کنند اما چرخ زمان گاهی بر خلاف انتظار آنان به شکل معکوس آن حرکت می کند و توطئه گران را رسوا و هلاک می گرداند. (‏و آنها -برای نابودی حق- نقشه كشيدند، و خداوند -هم براي حمایت از حق و ابطال نقشه ی آنان- چاهجوئي كرد؛ و خداوند بهترينِ چارهجويان است). آل عمران/54.‏zakir-nike-tawtia

کسانی که پرچم توطئه علیه داکتر ذاکر نایک را در سطح رسانه های جهانی برداشته اند, یکی حکومت سیکولار بنگه دیش است که از چند سال بدینسو ترور شخصیت های اسلامی را در رأس آجندای خود قرار داده است و شاید به خاطر به دست آوردن یک مشت پول به گونه ی رشوت و یا هم دریافت نوازش های سیاسی از سوی قدرت های بزرگ استعماری, دست به توطئه علیه جماعت اسلامی بنگله دیش زده و شخصیت هایی مانند: شیخ عبدالقادر ملا, شیخ قمر الزمان, شیخ علی احسن مجاهد, سید صلاح الدین چوهدری و غیره را اعدام نموده و تعدادی را به زندان ها افکنده است و در عین زمان, هر روز محدودیت هایی را فراراه فعالیت های دعوتی و رسانه یی مسلمانان وضع می نماید که این مسایل باعث خشم و انزجار جنبش های اسلامی و جریحه دار شدن احساسات و عواطف مسلمانان نسبت به این کشور گردیده است.

حکومت هند از یک طرف به خاطر حفظ پیوندهای دپلوماتیک با کشور بنگله دیش که از چهل سال بدینسو بر سر مرز مشترک 4000 کیلومتری میان این دوکشور درگیر تنش های نفس گیری بودند و از دو سال بدینسو این روابط نسبتاً بهبود یافته است و از سوی دیگر به خاطر حفظ اعتماد دپلوماتیک با قدرت های غربی مبنی بر مبارزه مشترک علیه افراط گرایی در منطقه, از سر و صداهای رسانه یی در پیوند به ذاکر نایک متأثر گردیده و محدودیت هایی را فراراه فعالیت های دعوتی وی وضع کرده است.

در این میان, رسانه های ایرانی و منابع وابسته به اهل تشیع در منطقه, با درنظرداشت تیرگی روابط میان ایران و سعودی, داکتر ذاکر نایک را که از پشتیبانی قاطع عربستان سعودی برخوردار است, رهبر اندیشه ی سلفی در هند معرفی نموده و بر توطئه های دشمنان علیه این دعوت گر بزرگ مسلمان مهر تأیید می زنند.

داکتر نایک (50 ساله) در 18 اکتوبر سال 1965 در شهر ممبئی هند متولد گردیده است و بعد از فراغت از بخش جراحي طب، در سال 1991 به دلیل دلبستگی زیاد به پژوهش روی اندیشه ی اسلامی، نصف وقت خود را به دعوت اختصاص داد و در سال 1997 تمام مصروفیت های زندگی را کنار گذاشت و با علم طب خدا حافظی کرد و تمام وقت خود را برای تحقیق و تبلیغ مسایل اسلامی وقف کرد.

امروز با گذشت بیست سال از فعالیت های دعوتی، موصوف توانسته است مرکز تحقیقات اسلامی،‌ شبکه تیلویزیونی صلح (Peace TV), مکاتب و مدارس دینی با کیفیت در شهر ممبئی, ده ها اثر، صدها مقاله، هزاران حلقه سی دی، و نزدیک به دوهزار سخنرانی در کنفرانس های علمی و دعوتی در کشورهای مختلف جهان ایراد نماید که در نتیجه ی آن هزاران نفر از پیروان سایر ادیان به دعوت وی حقانیت قرآن کریم و پیامبر خاتم صلی الله علیه وسلم را درک نموده اند و به دین مقدس اسلام مشرف گردیده اند.

داکتر نایک شاگرد یگانه شیخ احمد دیدات رح است که در قرن بیستم عیسایی به مدت چهل سال در راستای دفاع از اسلام به مناظره های رویارویی با اندیشمندان سایر ادیان در کشورهای مختلف پرداخت و خدای متعال برایش توفیق عنایت بخشید تا در پایان عمر شاگردی همچون ذاکر نایک را با ظرفیتی بالاتر از خود تربیت نماید و به قرن بیست و یکم میلادی تقدیم نماید.

ذاکر نایک امروز به عنوان مجدد, مفکر, نابغه, و بزرگترین مناظر و پژوهشگر مقارنه ادیان, همانطوری که استادش بر دانش و تأثیرگذاری دعوت وی اعتراف نموده است: “کاری را که من در مدت چهل سال انجام دادم, تو در مدت چهار سال آن را انجام دادی”, در جهان اسلام شناخته می شود.
تلاش روی توقف فعالیت های دعوتی ذاکر نایک و برچسپ زدن انگیزه های افراط گرایی بر وی، در ادامه توطئه های استعماری وسیع مبنی بر سرکوب ساختن اندیشه ی اسلامی در جهان, یک توطئه خصمانه و هدفمندانه ی دشمنان اسلام پنداشته می شود که مطابق به حدیث پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم (ملت های جهان عنقریب بر شما فرود خواهند آمد، آنچنان که مردمان گرسنه بر دورِ ظرف غذا گِرد می آیند)، امروز همه دست به دست هم داده و بر امت اسلامی هجوم آورده اند.

دشمنان اسلام باید بدانند که از راه های توطئه پراکنی های رسانه یی علیه جنبش ها و شخصیت های اسلامی, ایجاد گروه های افراط گرا برای قتل و کشتار افراد بی گناه, نفاق افکنی های مذهبی و سیاسی, ترور رجال فکر اسلامی و غیره, به هدف تضعیف و توهین مسلمانان, سلب آزادی های سیاسی و اقتصادی با شعار دموکراسی و سیطره بر منابع اقتصادی کشورهای اسلامی, گذشته از اینکه هیچگاه به هدف نخواهند رسید، بلکه سر انجام سر افکندگی و ذلت نصیب آنها خواهد شد.

دانشمندان مسلمان، نویسنده گان، شاعران، جوانان روشنفکر، آگاه و با احساس و دست اندرکاران رسانه ها در گوشه و کنار مختلف جهان اسلام، مسئولیت دارند تا به گونه ی قاطع و بی دریغ در مقابل این نوع توطئه های هدفمندانه ی دشمنان اسلام از طریق رسانه ها، ایستادگی نمایند؛ در غیر آن صورت، انتظار داشته باشند که روزی در این سیل توطئه های اهریمنی جهانی غرق خواهند شد. (و خداوند به -دسایس و توطئه های- دشمنان شما آگاه است، و کافی است که خدا سرپرست –شما- باشد و کافی است که خدا یاور –شما- باشد). النساء/45.

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

اگر اسلام نمی‌بود، دانش و دانشگاه به شکل امروزی وجود نمی‌داشت

مورخ آلمانی: اگر اسلام نمی‌بود، دانش و دانشگاه به شکل امروزی وجود نمی‌داشت در روزگاری …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *