مطالعات اسلامی

پیام ماه ربیع

استعمارگران و استکبار جهانی برای تحمیل الگوهای فرهنگ غربی . آمریکایی بر جهان و نابودی ارزش ها، اخلاق و سیاست و اعتقادات ملل مسلمان هر از چند گاهی با شیوه ها و ترفندهای گوناگونی در صحنه ی عمل می آیند از یک سو پدیده جهانی سازی و نظم نوین جهان را مطرح می کند تا بتواند مسلمانان را از فرهنگ شان بیگانه و در فرهنگ غربی تحلیل و استحاله نمایند و از طرفی دیگر با چشم داشت به ذخایر و منابع فسیلی خاورمیانه و ممالک اسلامی مانع رشد و ترقی علمی جوانان مسلمان می شوند بعد از حادثه یازده سپتامبر به استناد بهانه های بی اساس با استفاده ابزاری از قوانین شورای امنیت ملی تهاجم نظامی علیه کشورهای اسلامی یکی پس از دیگری و مسلمانان غیور را آغاز نموده اند.

و هم اکنون که جوانان کشور ما به فناوری هسته ای دسترسی حاصل نموده اند و مدارج علمی را یکی پس از دیگری طی می کنند و همگام با آنان و در برخی موارد سریعتر قله های علم و صنعت را صعود می نمایند تاب و تحمل آن را ندارند با صدور قطعنامه های ظالمانه تحریم نظم نوین جهانی غربی خویش را به جهان عرضه می نمایند.

حال اوضاع نا بسامان جهان در انتظار رهبری و هدایت است.

هر سال ماه ربیع الاول حامل پیامی است که به جهانیان اعلام می دارد: راه حل تمام مشکلات و آشفتگی ها بازگشت به سوی ارمغانی است که در من نازل شد: «ففروا الی الله انی لکم منه نذیر مبین و لا تجعلوا مع الله الهاً آخر انّی لکم منه نذیر مبین»؛ پس به سوی خدا بگریزید، که من از سوی او برای شما بیم دهنده ای آشکارم و با خدا معبود دیگری قرار ندهید که من برای شما ار سوی او بیم دهنده ای آشکارم.

«و کنتم علی شفا حفرۀ من النار فانقذکم منها»؛ شما بر لبه آتش جهنم بودید شما را از آن نجات داد.

«واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تفرقوا، و اعدّوا لهم مااستطعتم من قوۀ»؛ همه به ریسمان ناگسستنی خدا چنگ زنید و متفرق نشوید.

آری ماه ربیع الاول ماه بهار اسلام فرا رسید و زنگ بیداری مسلمانان به صدا در آمد سران ممالک اسلامی و ملت مسلمان باید به خود آیند و مصلحت جهان اسلام و امت اسلامی را بر مصالح فردی و حزبی و گروهی ترجیح دهند و از اختلافات فرقه ای و مذهبی اجتناب نمایند و در مقابل نقشه های شوم استعمار در صف متحد و منسجم شوند.

این مطلب لازم به ذکر است که تنها با شروع ماه ربیع اعلان هفته وحدت و انعقاد کنفرانس ها و جلسات برای ایجاد اتحاد شعوری نه شعاری و رفع اختلافات کافی نیست باید در این راستا گام های عملی برداشته شود و امتیازات و فواصل مذهبی – قومی و طبقاتی لغو گردد تا برنامه ریزی‌های استکبار و سران صهیونیسم نقش بر آب شود؛ و مقدسات مذاهب اسلامی پاس داشته شوند و از برادر کشی در کشورهای اسلامی جلوگیری به عمل آید.

نویسنده: عبدالرحیم هاشمزهی

منبع: دانشنامه اسلامی تبیین

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی