تزکیه

چه کسی خدا را دوست دارد؟

چگونگی رسیدن به عشق خداوند ، باید دغدغه اصلی هر مسلمان باشد. برای اینکه دریابیم که چگونه خدا را خوشحال کنیم ، باید در قرآن تامل کنیم. به شما توصیه می کنم برای جستجوی پاسخ ، خواندن قرآن را شروع کنید.

چگونگی رسیدن به عشق خداوند ، باید دغدغه اصلی هر مسلمان باشد. برای اینکه دریابیم که چگونه خدا را خوشحال کنیم ، باید در قرآن تامل کنیم. به شما توصیه می کنم برای جستجوی پاسخ ، خواندن قرآن را شروع کنید.

قرآن راهنمایی کاملاً واضح درباره آن عقاید و اعمال است که موجب رضایت خداوند می شود. وقتی یک مسلمان کارهای نیک انجام می دهد ، خداوند آنها را دوست دارد. و هنگامی که بدون توبه به گناهان خود ادامه می دهند ، خداوند از آنها عصبانی می شود.

خداوند به آفرینش او نزدیک است. او در قرآن می گوید:
وَلَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ وَنَعْلَمُ مَا تُوَسْوِسُ بِهِ نَفْسُهُ وَنَحْنُ أَقْرَبُ إِلَيْهِ مِنْ حَبْلِ الْوَرِيدِ
{ و ما انسان را آفريده‏ ايم و مى‏ دانيم كه نفس او چه وسوسه‏ اى به او مى ‏كند و ما از شاهرگ [او] به او نزديكتريم .} [متن قرآن, سوره 50: ق, آیه 16]

بنابراین ، این پاسخ سؤال شماست. بله ، خداوند به شما اهمیت می دهد. او به شما، افکار شما و احساسات شما از خود شما نزدیکتراست .

پس لطفاً به سوى خدا بازگردید و از او کمک بخواهید. به او دعا كنيد تا شما را به آرامش و رضايت برساند.

ناامیدی و افکار منفی از شیطان است
شما هنوز خیلی جوان هستید در این سن ، شخصیت شما همچنان در حال شکل گیری است. طبیعی است که نوجوانان مراحل پریشانی عاطفی را پشت سر بگذارند. آنها احساس تنهایی ، کنار گذاشته شدن و از نظر اجتماعی بی دست و پا هستند. آنها همچنین توسط امیدها و آرزوهای بلند برای آینده خود زندگی می کنند.

آنچه مهم است این است که شما آنقدر ناامید نشوید ، که شروع به تفکر بد درباره خدا کنید. درعوض ، روی آشنایی با خالق خود متمرکز شوید. هدف زندگی خود را دریابید: چرا آفریده شده اید؟ توصیه ای که در بالا به شما گفتم ، برای مطالعه قرآن باید به این هدف برسید. این باید به شما کمک کند مسیری را که باید در زندگی طی کنید ، کشف کنید.

با این حال ، برای رسیدن به مثبت ، منفی ابتدا باید از بین برود. افکاری مانند ” هیچ کس به من اهمیت نمی دهد ” ، و ” هیچ کس مرا نمی فهمد ” افکار منفی هستند. آنها همچنین صادق نیستند. من مطمئن هستم که خانواده شما عاشق شما هستند. اما آنها راه هایی برای نشان دادن آن دارند. بنابراین تمام افکار غیر واقعی و منفی را با افکار مثبت دفع کنید.

بر تنهایی و وقت آزاد خود سرمایه گذاری کنید
شاید در این مرحله از زندگی به دلیل کمبود احساس تنهایی کنید. بنابراین شما به خودتان وقت بدهید. چرا از این زمان و انرژی جوانی برای شروع کار بر روی خود استفاده نمی کنید؟ به نوعی مثبت؟

شما می توانید سرگرمی های جدید را امتحان کنید. هر کاری که شما می خواهید شروع به انجام آن کنید. شاید هر روز کاری را شروع کنید؟ ورزش بدنی ، حتی اگر بتنهایی انجام شود ، ضد افسردگی بسیار خوبی است.

حقیقت این است: انسان برای کار آفریده شده است. خداوند در قرآن می فرماید:
لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنْسَانَ فِي كَبَدٍ {براستى كه انسان را در رنج آفريده‏ ايم}(متن قرآن, سوره 90: البلد, آیه 4)

پس قوی باش! سعی کنید ورزش بدنی یک نفره را انجام دهید ، که انرژی شما را از بین می برد. مانند اسکیت ، شنا یا غلتک زدن. علاوه بر مطالعه قرآن ، شرکت در فعالیت های بدنی سالم و در فضای باز شما را زنده می کند. همچنین می توانید پروژه های مربوط به روباتیک یا کاردستی را امتحان کنید. ساختن چیزی ، هر چقدر هم که کوچک باشد ، همیشه به یک حس دستاورد می بخشد.

ان شاء الله زمان تغییر فرا می رسد
بزرگسالان باید از مقایسه مضرات بین جوانان خودداری کنند. متأسفانه ، در مدارس ، دانش آموزان اغلب از طریق سیستم درجه بندی با یکدیگر مقایسه می شوند. این می تواند تأثیر بدی در عزت نفس برخی دانش آموزان داشته باشد. دانش آموزانی که نمرات خوبی کسب می کنند ، افتخار ، تمجید و جوایز دریافت می کنند. اما كسانی كه نمیتوانند به نمرات خوبی دست یابند ، احساس می كنند كه بی ارزش هستند.

من می خواهم شما بدانید ، برادر کوچک من خواهر کوچک من ، که از نظر خدا ، شما بی ارزش نیستید. شما منحصر به فرد و خاص هستید. خداوند شما را از یک نوع خلق کرده است ، بنابراین هیچ کس دیگری مانند شما وجود ندارد.

او مطمئناً شما را با استعدادهایی که می توانید با آن بدرخشید ، برکت داده است. این استعدادها در حال حاضر فقط پنهان هستند یعنی هنوز کشف نشده اند. چرا برای کشف نقاط قوت و مهارتهای پنهان خود ، روی خودتان سخت کار نکنید؟ بگذارید دیگران بگویند آنچه می خواهند! شما فقط روی اتصال به خدا متمرکز شوید و برای موفقیت شخصی سخت تلاش کنید.

باور کنید ، خداوند هر معیار خوبی را که انجام می دهید می بیند و قدردانی می کند:
وَمَا تَكُونُ فِي شَأْنٍ وَمَا تَتْلُو مِنْهُ مِنْ قُرْآنٍ وَلَا تَعْمَلُونَ مِنْ عَمَلٍ إِلَّا كُنَّا عَلَيْكُمْ شُهُودًا إِذْ تُفِيضُونَ فِيهِ وَمَا يَعْزُبُ عَنْ رَبِّكَ مِنْ مِثْقَالِ ذَرَّةٍ فِي الْأَرْضِ وَلَا فِي السَّمَاءِ وَلَا أَصْغَرَ مِنْ ذَلِكَ وَلَا أَكْبَرَ إِلَّا فِي كِتَابٍ مُبِينٍ
{ و در هيچ كارى نباشى و از سوى او [=خدا] هيچ [آيه‏ اى] از قرآن نخوانى و هيچ كارى نكنيد مگر اينكه ما بر شما گواه باشيم آنگاه كه بدان مبادرت مى ‏ورزيد و هم‏وزن ذره‏ اى نه در زمين و نه در آسمان از پروردگار تو پنهان نيست و نه كوچكتر و نه بزرگتر از آن چيزى نيست مگر اينكه در كتابى روشن [درج شده] است} (متن قرآن, سوره 10: يونس, آیه 61)

آوای سنت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی