داستان تازه مسلمانان

کشیشی ایرانی در آستان اسلام

نویسنده راغب سرجانی

برگردان: بسم الله احمدی

نام او بنیامین است. بنیامین کشیشی ایرانی است که سر در آستان اسلام فرود آورده و آن را به عنوان دین و آیین خویش برگزید.

بنیامین در قریه ای از توابع شهر ارومیه‏ی ایران و در یک خانواده‌ی کاتولیک دیده به جهان گشود. وی تعلیمات ابتدایی را در شهر ارومیه فرا گرفته و هنگامی که پا به سن نوزده سالگی گذاشت، به مدت سه سال کارمند ارسالی برای آموزش نصرانی ها در ارومیه از طرف رئیس کشیش ها انتخاب شد.

وی درین مدت در عرصه‌ی علم و دانش از جمله‌ی پیش قراولان قرار گرفت، تا این که به روم مرکز واتیکان فرستاده شده و وارد دانشگاه شد. تمرین های منظم در زمینه درسهای الهیات بیاموزد.

و بعد از آن به نوشتن مقالات در مجلات مختلف و به نشر ترجمه های گوناگونی پرداخت، و سپس تاج کشیشی را برسرش نهادند، و بعد از آن به درجه‌ی استادی در علم الهیات رسید. در نتیجه به عنوان کشیش روم کاتولیک برای اقوام خویش اعزام گردید.

داستانش با اسلام زمانی شروع شد که در ذهنش پرسش هایی پدیدار گشت، و شروع به سوال از خود نمود که آیا آیین نصرانیت برحق خواهد بود؟! آیا هر آنچه که در این دین است از طرف خدا نازل شده است؟!

این سوالات سرآغاز شک و تردیدش شد، چون انجیل به زبانهای متعددی نوشته شده و به زبانهای لاتینی، رومانی، فرانسوی، انگلیسی و اخیرا به زبان عربی نیز تر جمه شده است. همه‌ی این کتاب ها بر اساس هوای نفس پایه گذاری شده، و کتب

قدیمی آن و نسخه های اصلی آن نابود گشته است، اختلاف آراء در بین جماعات نصرانی آنقدر زیاد است، کار به جایی رسیده است که یکی از طایفه های نصرانی بر دیگری اتهام و دشنام داده و به بدترین القاب همدیگر خویش را یاد می کنند.

بعضی از ایشان طایفه پروتستانت را طایفه‌ی سگان توصیف می کنند، تا جایی که این دشمنی ها از یک نسل به نسل دیگر انتقال پیدا کرده است، هریک ادعا می کند که تنها او صاحب حق و و فکر و اندیشه اش برحق است.

و گروه های دیگری نیز هستند که دروغ می گویند، افتراء می بندند، تحریف می کنند و فریبکاری و تزویر می نمایند. بدین ترتیب در آنجا باورهای مختلف و طایفه های نا همسانی پدیدار گشته است که این همه اختلافات در بین کتابهای انجیل سبب به وجود آمدن شک در قلب بنیامین شد.

بنیامین، کتب مقدس را خوانده و آنها مورد کنکاش قرار داد تا شاید به حقیقت برسد. او بعد از خواندن کتابهای زیادی دانست که دین اسلام، همانا دین حق است. و بدین خاطر تصمیم گرفت از همه‌ی موقعیت هایی که داشت، دست بردارد؛ لذا استعفا نامه ای نوشت و آن را به کلیسا تقدیم نموده و اسلام آوردن خویش را اعلان نمود. بنیامین بعد از این که اسلام خود را اعلان نمود، نام عبدالواحد داوود را برای خود برگزید.

داؤود اینک به عنوان مفتش، در اداره‌ی گمرک کار می نماید. وی به سوی پروردگارش و دین خاتم مهاجر است. او با دعوتگری و آموزش دین، یک مجاهد تمام عیار در راه اعلاء کلمة الله است. عبدالواحد، به کتابخانه‌ی اسلامی تالیفات با ارزشی را تقدیم کرده است که از جمله: کتاب صلیب و انجیل، و محمد، در کتاب مقدس را می توان نام برد.

این دعوتگر تازه مسلمان پیرامون خودش می گوید: «من نمی توانم روی آوردنم به اسلام را گرامی بدارم مگر با توفیق و هدایتی از جانب پرودگار جهانیان. درس ها، مباحثه ها و تلاش هایی که ما برای رسیدن به حق مبذول می داریم، بدون هدایت پروردگار فایده ای نداشته چه بسا منتهی به گمراهی می شود.

در اولین لحظه‌ ای که به سوی ایمان و وحدانیت الله سبحان هدایت شدم، رسول الله صلی الله علیه وسلم در اخلاق، سلوک و رفتار، به عنوان الگو و پیشوایم قرار گرفت. چه راست می گوید پروردگار، آنجا که فرموده است: {لَقَدْ كَانَ لَكُمْ فِي رَسُولِ اللَّهِ أُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِّمَن كَانَ يَرْجُو اللَّهَ وَالْيَوْمَ الْآخِرَ وَذَكَرَ اللَّهَ كَثِيراً} [احزاب:21] (سرمشق و الگوي زيبائي در (شيوه‌ی پندار و گفتار و كردار) پيغمبر خدا براي شماست. براي كساني كه (داراي سه ويژگي باشند:) اميد به خدا داشته، و جوياي قيامت باشند، و خداي را بسيار ياد كنند).

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی