Uncategorized

یکی از پلان های خیلی عمده ی جنگ نرم منافقین تخریب مسلمانان اصیل و راهیان راه حق است

﴿بخش ششم﴾:
در بخش های گذشته، گفته آمدیم که منافقین در لباس مسلمان، وارد صحنه شده، امت را متحیر و افکار شان را متشنج میسازد، و از  پدیده ی شوم داعش و نفوذ شان در افغانستان مثالی زدم.
منافقین در جنگ نرم، از مردم عام، منحیث سلاح جنگی بر علیه خودشان، خیلی زیرکانه استفاده برده، همواره دنبال منافع و اهداف خاص خود شان هستند و تازمانی که ضرری بر منافع شان وارد نشود با مردم همگام هستند، ولی وقتی احتمال ضرر وجود داشته باشد عقب می کشند، و حتی به مردم نیز ضرر میرسانند.
یکی از پلان های خیلی عمده ی جنگ نرم منافقین تخریب مسلمانان اصیل و راهیان راه حق است.
در صدر اسلام منافقینی بودند که همراه پیامبر اکرم ﷺ نماز می خواندند و روزه می گرفتند و جهاد می کردند، ولی وقتی یکدیگر را می دیدند و با هم می نشستند یکی از آنان می گفت:
﴿هیچ کس را ندیده ام که به اندازه ی این اصحاب در فکر سیر کردن شکم باشد و ترسو باشد﴾
و نیز می گفتند که:
﴿آیا این پیامبر با این چند نفر پرخور و ترسو می خواهد جهاد کند؟﴾
سرانجام الله سبحانه و تعالی  این منافقان را کافر به حساب آورد و آنان را رسوا کرد، و با نزول این آیه ی مبارکه، چهره های زشت و پلید آنها را به پیامبرش ﷺ
و صحابه ی کرام آشکار کرد:
«قُلْ أَبِاللّهِ وَآیاتِهِ وَرَسُولِهِ کنتُمْ تَسْتَهْزِئُونَ؛ لاَ تَعْتَذِرُواْ قَدْ کفَرْتُم بَعْدَ إِیمَانِکمْ»[نساء ۶۶-۶۵].
بگو: آیا به الله ﷻ و آیات او و پیغمبرش ﷺ می توان بازی و شوخی کرد؟ ! (بگو: با چنین معذرتهای بیهوده) عذرخواهی نکنید. شما پس از ایمان آوردن، کافر شده اید.
در عصر کنونی، در جامعه ی افغانی، و نیز جوامع دیگر مسلمانان، اثرات و نتایج خیلی آشکار جنگ فکری و شست و شوی مغزی را در عده ی کثیری از جوانان (دین گریز و بد بین اسلام) مشاهده میکنیم که این خود بیانگر وسعت میدان نبردِ جنگ نرم، برای کمرنگ کردن عقاید اسلامی در توده های وسیع افراد یک جامعه محسوب میشود.
بگونه ی  مثال، شوخی کردن به لباس و مسواک و ریش و شکل و شمایل مسلمانان  از نشانه های منافقینی است که توانسته اند زیر پوست قشر جوان جامعه جا بگیرند، و آنان را همرنگ خود سازند.
سوژه ی عمیق سریال افغانی (خط سوم) با بد نام کردن ریش، مجاهد، و…. دیگر سمبول های اسلامی، توأم با ترویج ارتباطات نا مشروع و اختلاط با نا محرمان، و بمظاهره کشیدن محاسن، صورت آرایش داده، و اندام های برجسته ی زنان، و تحریک دختران و پسران جوان در پذیرش و ترویج منکرِ (دوست پسر و دوست دختر ) و عادی جلوه دادن این پدیده ی غربی میان افراد در جامعه، بیانگر افتتاح جبهه ی نوین جنگ فکری و نبرد نرم منافقین، با همکاری و همگامی حکام دست نشانده ی شان در جامعه است.
از سوی دیگر، در طول تاریخ حکام سلطه گر با ارائه ی تفسیر خاصی از متون دینی در جهت رسیدن به مقصود خود، از دست نشانده های درباری، به اصطلاح ( محقق علوم اسلامی، دانشمند، عالم دین و…) استفاده کرده، از طریق وسایل جمعی و کانال های پر بار تلویزیونی، توأم در تلاش تغییر افکار عمومی در جهات منفی بوده اند.
بگونه ی مثال، تلاش حکومت اموی در توجیه قدرت با حمایت از بحث قضا و قدر شاهدی بر این حقیقت است.
حال در برابر عوامل فوق میتوانیم از سلاحِ صلاح استفاده کرده، با وحدت دوباره ی امت، و با تکیه بر اشتراکات چندین ملیتی، و پرهیز از طرح مسائل اختلافی، و تعمیق روابط اقشار مختلف در جامعه، و دوری از هر نوع اختلافات و تعصبات مذهبی، ملی، نژادی، لسانی و قبیلوی، استفاده کرده، پلان های شوم منافقین را در این نبرد نرم خنثی کنیم.

اما!

آنها چالهای بعدی را با بروز اختلافات لسانی، و راه اندازی تعصبات ملی،  با استفاده از شاه دست نشانده، وزیر منافق، اسپِ شهوت ران ، رخِ شراب خوار ، پیاده ی دین گریز،  و فیل های غرب زده، تخته ی شطرنج را بدست کارپوفِ عصر تحویل داده اند.
چگونه در این نبرد کامیاب خواهیم شد، در حالیکه جانب مقابل از چالهای شطرنج غربی در تخته ی شرقی، با استفاده از مخالفات لسانی ﴿شمالی و جنوبی﴾، آنقدر مصروف مان ساخته اند که برای سر خاریدن وقت نداریم؟
بقیه را در بخش بعدی مطالعه کنید عزیزان من!
ا.ج.ع
عزیزان گرانقدر!
لطفاً این مضامین خیلی مهم و حیاتی را با تمام خانواده، اقارب، دوستان، و همکاران تان شریک سازید، و در رشد فکری، عقیدتی، ایمانی و وجدانی همنوع تان اقلاً یک امر خیری را، مایه ی حصولِ صدقات جاریه ی تان سازید.
جزاکم الله خیراً!
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن