مطالب ویژه

۱۸- از کارهای ضد و نقیض

بعضی از مردم زمانی‌که عروسی و دعوتی را بر پا کنند، تمام همسایه‌ها را خانه به خانه دعوت می‌کنند و اصرار دارند که دعوت او را اجابت کنند. حتی اگر یکی از آن‌ها از این دعوت تخلف کند بعد از عروسی زمانی‌که به ایشان رسید او را سرزنش می‌کنند. این کارها یعنی دعوت تمام همسایه‌ها و اصرار بر حضور آن‌ها دلیل بر اخلاق فاضله و خلق خوی پاک و صحیح است. ولی تضاد و تناقض این‌جاست که بعضی از این همسایه‌ها که برای نماز جماعت حاضر نمی‌شوند و یا بعضی از واجبات را به جا نمی‌آورند، برای نصیحت و راهنمایی آن‌ها حریص نیست و احساس مسئولیت نمی‌کند و اگر با این صاحب عروسی و دعوت در مورد نصیحت کردن و ارشاد نمودن همسایه‌اش صحبت کنی و بگویی لازم است او را نصیحت کنی، شروع می‌کند به آوردن انواع عذر و بهانه، و انواع رنج و ناراحتی را برای نصیحت او مطرح می‌کند.

سبحان الله! برای این‌که همسایه‌اش غذای او را بخورد، بر دعوت او کاملاً حریص است، ولی برای این‌که او را به راه خیر دعوت کند و از راه شر و بدبختی بترساند، فرار می‌کند و اصلاً به این کار میل و علاقه نشان نمی‌دهد!!

 

سخنان و کارهای ضد و نقيض

تألیف:  عبدالعزیز بن محمد السدحان

ترجمه: اسحاق دبیری رحمه الله

اصلاح نت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی