مطالب ویژه

۳- از سخنان و کارهای ضد و نقیض

اکثریت پدران، مسئولیت خود را در مقابل فرزندان و خانواده‌اش درک می‌کنند و می‌بینیم که برای آسایش و تهیۀ مسکن و لباس و خوراک و ….. برای آن‌ها خود را به زحمت و ناراحتی می‌اندازند، هر زمان یکی از فرزندانش دچار ناراحتی می‌شود، اثر حزن و اندوه در چهره و قیافۀ او نمایان می‌شود. که این خود نشانۀ شفقت و مهربانی والدین نسبت به فرزندان است و هم‌‌چنین قسمتی از مسئولیت پدر در مقابل فرزندانش می‌باشد.

ولی آن‌چه عجیب و غریب است این است که، این پدر مهربان و دلسوز نسبت به فرزندانش مثلاً زمانی‌که بداند نماز نمی‌خواند ناراحت و عصبانی نمی‌شود. یا زمانی‌که دوستان ناباب و ناصالحی داشده باشد، یا آوازهای مستهجن گوش دهد، چیزی‌که برای او ضرر است مطالعه کند زمانی‌که این موارد را مشاهده کند اصلاً ناراحت نمی‌شود و هیچ عکس‌العملی را از خود نشان نمی‌دهد. و زمانی‌که در این مورد پدر نصیحت شود در جواب می‌گوید: هدایت به دست خداست، آن کس‌که بزرگ را هدایت داده، کوچک را نیز به خواست خود هدایت می‌دهد.

آیا این سخنان ضد و نقیض نیستند؟ این پدر اگر فرزندش گرسنه شود، محزون و ناراحت می‌شود! و اگر دچار مصیبتی گردد قلبش شکافته می‌شود، ولی در عین حال نسبت به خشم خدا برای آن‌ها و انتقام و عذاب الهی که دچار آن‌ها شود هیچ گونه دلهره و ترسی ندارد! و نمی‌ترسد که فرزندانش گریبانگیر آتشی شوند که افروزینۀ آن انسان‌ها و سنگ می‌باشد. (خداوند همۀ ما را از این آتش پناه دهد)

 

سخنان و کارهای ضد و نقيض

تألیف:  عبدالعزیز بن محمد السدحان

ترجمه: اسحاق دبیری رحمه الله

اصلاح نت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی