خانه / مطالب ویژه / 10 کشور رکورد دار تجاوز به زنان

10 کشور رکورد دار تجاوز به زنان

به گزارش سایت گزارشگربه نقل از واندرلیست، جدید ترین آمار از تجاوز به عنف در جهان منتشرشد که در

ادامه به بررسی 10کشور رکورد دار در این زمینه می پردازیم.

1.ایالات متحده آمریکا

ایالات متحده آمریکا به عنوان قدرت برتر جهان مقام اول را در رقابت تجاوز جنسی به خود اختصاص داده است. بر اساس اطلاعات اداره آمار قضایی ایالات متحده آمریکا 91 درصد قربانیان زن و 9 درصد مرد هستند. همچنین بر اساس این آمار، در حدود 99 % از متجاوزان به عنف مرد هستند.

با توجه به آمار دانشگاه جورج میسون از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود مورد آزار جنسی قرار گرفته است .

بر طبق این آمار 19.3 درصد زنان و 2 درصد مردان در طول زندگی خود حداقل یک بار مورد تجاوز قرار میگیرند .

حدود 79 درصد قربانیان قبل از سن 25 سالگی مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند .

بر اساس آمار سایت RAINN در هر 107 ثانیه به یک نفر در آمریکا تجاوز میشود که به طور متوسط در سال 293 هزار تجاوز جنسی برای افراد بالای 12 سال ثبت میشود .

بر طبق این گزارش 68 درصد تجاوزات به پلیس گزارش نمیشود و 98 درصد متجاوزان حتی یک روز هم در زندان نخواهند بود .

بر اساس تحقیقات مرکز ملی خشونت علیه زنان در ایالات متحده آمریکا یک زن از 6 زن و یک مرد در میان 33 مرد تجاوز جنسی را در طول عمر خود تجربه کرده اند.

تجاوز در دانشگاه های آمریکا :

بر طبق آمار گزارش شده بیش از 65668 دختر در سن دانشگاه و 2866 پسر در سن دانشگاه در سال مورد تجاوز جنسی قرار میگیرند . بیش از یک چهارم دختران در سن دانشگاه تجربه تجاوز جنسی را داشته اند که از این تعداد فقط 16 درصد گزارش شده است .

آمار تجاوزات جنسی در دختران غیر دانش آموز 1.2 بیشتر از دانش آموزان می باشد . دانش آموزان دختر به احتمال زیاد در منظقه دور از خانه مورد تجاوز قرار میگیرند اما دخترانی که که دانش آموز نیستند در خانه و محل زندگی خود مورد تجاوز قرار میگیرند . در مناطق روستایی احتمال تجاوز به دختران که دانش آموز نیستند دو برابر بیشتر است .

تجاوز جنسی در زندان های آمریکا :

بر طبق آمار به تعداد بیشتری از مردان نسبت به زنان در زندان های آمریکا تجاوز میشود .

216 هزار گزارش از تجاوزات جنسی در زندان های کشور آمریکا در هر سال ثبت میشود .

بر اساس آخرین نظرسنجی حدود 4 درصد از زندانیان و 3.2 درصد از مردم در زندان و 9.5 درصد از بازداشت شده گان مورد تجاوز قرار گرفته اند .

حدود 7 درصد از زنان از تجاوز جنسی هم بندان خود در زندان خبر داده اند و مردان از تجاوز کارکنان زندان به آنها خبر میدهند .

 

2.آفریقای جنوبی

با وجود 65 هزار مورد تجاوز جنسی در سال 2012، آفریقای جنوبی دارای یکی از بالاترین آمارها در مورد تجاوز به عنف در جهان است.  وجود این تعداد تجاوز جنسی در این کشور، آفریقای جنوبی را به «پایتخت تجاوز به عنف در جهان» تبدیل کرده است.

یک سوم از 4هزار زنی که در این رابطه مورد مصاحبه قرار گرفتند با شفافیت کامل عنوان کردند که در سال گذشته مورد تجاوز جنسی قرار گرفته اند.

بر اساس اظهارات شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی 25 درصد از مردان در آفریقای جنوبی به ارتکاب جرم تجاوز به عنف اعتراف کرده اند. سه چهارم از مردانی که به این جرم اعتراف کرده اند اعلام کرده اند که برای اولین بار در طول دوران نوجوانی مرتکب تجاوز جنسی شده اند.

در آفریقای جنوبی مردان نیز از تجاوز جنسی در امان نیستند به گونه ای که طبق آمار 4 درصد مردان مورد تجاوز توسط مردان دیگر قرار گرفته اند .

کودکان نیز در کشور آفریقای جنوبی مورد تجاوزات فراوان قرار میگیرند که طبق گفته منبعی آمار تجاوزات به کودکان زیر 18 سال 24892 نفر در سال می باشد .

3.سوئد

سوئد در میان کشورهای اروپایی یکی از کشورهایی است که بالاترین آمار تجاوز به عنف را دارا است. از میان هر 4 زن یک زن در این کشور قربانی تجاوز جنسی بوده است. اگر به آمار تجاوزات جنسی به دختران و زنان در کشور سوئد نگاهی بیندازیم متوجه میشویم که آمار هر ساله رو به افزایش است به گونه ای آمار گزارشات تجاوز به پلیس که در سال 1975 تنها 421 گزارش بوده است در سال 2014 به تعداد 6620 گزارش رسیده است که از افزایش 1472 درصدی آمار تجاوزات در سوئد حکایت میکند . در سال 2010  در هر 100 هزار نفر 63 نفر قربانی این خشونت بوده اند. در سال 2009، تعداد 15700 مورد تخلف جنسی در سوئد گزارش شده است که نسبت به سال 2008، 8 درصد افزایش داشته است. در آوریل 2009 گزارشی منتشر شد که نشان داد تعداد جنایات جنسی نسبت به ده سال گذشته 58 درصد افزایش داشته است.

با توجه به تحقیقات اتحادیه اروپا در سال 2009، سوئد یکی از بالاترین نرخ تجاوز به عنف را در اروپا داشته است.

4.هند

هند یکی از کشورهایی است که تجاوز جنسی در آن به سرعت در حال افزایش است. تجاوز به عنف در هند یکی از شایع ترین جرایم علیه زنان است. با توجه به آمار دفتر ملی جرم در هند، 24.923 مورد تجاوز در سال 2012 به 33707 تجاوز در سال 2013 رسیده است . در سراسر هند گزارش شده است. اما کارشناسان معتقدند که با احتساب تعداد موارد گزارش نشده این آمار بسیار بالاتر از این رقم است.

بیشتر قربانیان تجاوز در هند از میانگین سنی بین 18 تا 30 سال برخوردارند.

از هر سه قربانی تجاوز یکی زیر 18 سال و از هر ده قربانی تجاوز یکی زیر 14 سال سن دارد .

بر اساس تخمین زده شده در هندوستان هر 20 دقیقه به یک زن تجاوز میشود .

دهلی نو از آمار تجاوز بالاتری نسبت به سایر شهرهای هند برخوردار است .

در هندوستان 93 زن در هر روز مورد تجاوز قرار میگیرند که بیشتر متجاوزان از افراد آشنا هستند .

در کشور هند بسیاری از تجاوزات گزارش داده نمیشود به گونه ای که برخی بر این عقیده اند که 90 درصد تجاوزات گزارش نمیشود .

5. انگلیس

بسیاری از مردم مایل به زندگی در انگلیس به عنوان یکی از کشورهای توسعه یافته هستند. اما آن ها مطمئناً آگاه نیستند که جرم تجاوز به عنف به شدت در این کشور در حال رخ دادن است.

در ژانویه سال 2013 وزارت دادگستری و دفتر آمار ملی این کشور اولین گزارش رسمی خود را از آمار خشونت های جنسی در انگلیس تحت عنوان «بررسی اجمالی توهین جنسی در انگلستان و ولز» منتشر کردند.

بر اساس این گزارش، حدود 85 هزار زن به طور متوسط در انگلستان و ولز هر ساله مورد تجاوز قرار می گیرند. بیش از 400 هزار زن هر ساله در این کشور مورد آزار و اذیت جنسی قرار می گیرند.

این آمار از وقوع 230 تجاوز در روز خبر میدهد .

یک زن از میان 5 زن (16 تا 59 ساله)  در این کشور نوعی از خشونت های جنسی را تجربه کرده اند.

خبرگزاری بی بی سی گزارشی مبنی بر افزایش تعداد تجاوزات جنسی در انگلیس و ولز داد که در این خبر افزایش 29 درصدی این جرایم را به اوج خود در سال های اخیر رسانده است .

به گزارش NSPCC در بین دختران و پسران با رنج سنی بین 13 تا 18 سال در انگلیس و ولز یک سوم دختران و 16 درصد پسران مورد خشونت جنسی قرار گرفته اند و همچنین 250 هزار  دختر نوجوان حداقل یک بار مورد سواستفاده جنسی قرار گرفته است.

12 درصد پسران و 3 درصد دختران گزارش ارتکاب خشونت جنسی با پارتنر خود را داشته اند .

6.آلمان

بر اساس یک برآورد 240 هزار زن و دختر تاکنون در آلمان تحت تجاوز جنسی در گذشته اند. آلمان در این رتبه بندی با ثبت 6507394 مورد تجاوز جنسی در سال رتبه ششم را به خود اختصاص داده است.

در حقیقت با اینکه کشور آلمان یک کشور پیشرو در تکنولوژی است در بشریت رو به عقب است.

7. فرانسه

تا سال 1980 تجاوز به عنف در فرانسه جرم محسوب نمی شد. قوانینی که در این کشور در جهت تقویت حقوق و امنیت زنان وضع شده اند نسبتاً جدید هستند.

از سال 1980 تجاوز به عنف در فرانسه جرم شناخته می شود. قانونی دیگر برای مبارزه با خشونت علیه زنان در سال 2005 در این کشور به تصویب رسید.

آمارهای دولت فرانسه نشان می دهد که 75 هزار مورد تجاوز در هر سال در فرانسه رخ می دهد که تنها در حدود 10 درصد از قربانیان شکایت خود را مطرح می کنند. در مجموع 3771850 مورد تجاوز به عنف در فرانسه گزارش شده است.

8.کانادا

مجموع موارد تجاوز به عنف گزارش شده در این کشور 2.516.918 بوده که شش درصد از کل موارد تجاوز به عنف را شامل می شود.

 گزارش شده است که بیش از یک سوم زنان در کانادا تجربه تجاوز جنسی را داشته اند و تنها 6 درصد از تجاوزات جنسی به پلیس گزارش شده است.

به گفته مؤسسه عدالت بریتیش کلمبیا، یک نفر از هر 17 زن در کانادا مورد تجاوز قرار گرفته است. 62% از قربانیان تجاوز جنسی از لحاظ جسمی نیز آسیب دیده اند و 9% مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند.

11 درصد این زنان آسیب جسمی شدیدی از شکنجه های تجاوز جنسی میبینند .

با توجه به آمار فقط 6 درصد تجاوزات به پلیس گزارش داده می شود که هشتاد درصد آن را تجاوز به زنان تشکیل میدهد .

بیشتر تجاوزات در خانه صورت گرفته که 80 درصد تجاوزات توسط آشنایان و اقوام فرد مورد تجاوز صورت میگیرد .

از میان تجاوزات در کانادا 17 درصد دختران زیر 16 سال و 15 درصد پسران زیر 16 سال مورد تجاوز قرار گرفته اند .

واقعیت تلخ تر در کشور کانادا این است که 83 درصد زنان معلول جسمی در زندگی خود مورد تجاوز قرار میگیرند .

9.سریلانکا

گزارش ها حاکی از آن است که پس از گذشت چهار سال از جنگ داخلی در سریلانکا همچنان تجاوز و شکنجه نیروهای امنیتی علیه مظنونان ادامه دارد.

سازمان ملل متحد میزان خشونت مردان علیه زنان را در چند کشور مورد بررسی قرار داده است. در گزارش این سازمان آمده است که 5/14% از مردان سریلانکا در طول زندگی خود مرتکب تجاوز به عنف شده اند.6/1% از مردان در تجاوز گروهی شرکت داشته اند. 1/11% از آن مردان بیشتر از چهار دختر و زن را مورد تجاوز قرار داده اند.

10. اتیوپی

بر اساس آمارها اتیوپی یکی از بالاترین نرخ های خشونت علیه زنان را در جهان دارا است. گزارش سازمان ملل متحد نشان می دهد که نزدیک به 60 درصد از زنان اتیوپیایی مورد خشونت جنسی قرار گرفته اند. تجاوز به عنف یک مشکل بسیار جدی در اتیوپی است. این کشور مشهور به ازدواج های اجباری است. به طوری که آمار بالای ازدواج با دختران پس از ربودن آن ها، اتیوپی را در رده بالاترین کشورهای تجاوز به عنف قرار داده است.

در بسیاری از بخش های اتیوپی مردان برای ازدواج یک دختر یا زن را می ربایند، او را در جایی پنهان کرده و به وی تجاوز می کنند تا زمانی که باردار شود. در گزارش ها آمده است که کودکان از سن یازده سالگی در این کشور در معرض ربوده شدن هستند.

همچنین ارتش اتیوپی نیز به ارتکاب تجاوز جنسی نظام مند علیه غیر نظامیان متهم است. 

به نقل از شبکه های انترنتی با تغییراتی

جهت معلومات بیشتر به این صفحات سر بزنید:

https://www.justice.gov/archives/opa/blog/updated-definition-rape

 

Top 10 Countries With Maximum Rape Crimes

 

Top 10 Countries With Highest Rape Crime

 

 

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

نکات اساسی كه دانستنش بر هر مسلماني واجب است

نویسنده : عبدالقادر عوده / مترجم: عبدالرحمن الله‌وردی ما مسلمانان به اسلام افتخار مي‌كنيم و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *