رمضان

آماده باش باشکوه برای استقبال از رمضان المبارک

ماه پر برکت رمضان المبارک بهانه خود سازی بیش از پیش مؤمنین هم چون مرکبی تیزپا برای درهم کوبیدن ناخالصی ها – دور ریختن بدی ها

نویسنده: سردار نوروزی

ماه پر برکت رمضان المبارک بهانه خود سازی بیش از پیش مؤمنین هم چون مرکبی تیزپا برای درهم کوبیدن ناخالصی ها – دور ریختن بدی ها- زیر پاگذاشتن عصیان گری ها -فرونشاندن کینه ها- پشت پا زدن به زشتی ها و نه گفتن به هر چه حرام است و جلب مهربانی های فوق العاده خداوند سبحان در راه است . . . از همین لحظه با تمام وجود آماده استقبال باشکوه از این ماه پرفیض و برکت شویم.

ماه نزول قرآن کریم. طاعت و عبادت هر چه بیشتر. آبادسازی مساجد. اخلاص و تکریم. صله رحم و پاک کردن نیت -طینت و سیرت از خس و خاشاک و به بند کشیدن شیاطین و مسدود کردن در دوزخ. ماه دعا -استغفار و تضرع و جهاد اکبر با نفس سرکش و ماه رحمت- مغفرت و رهائی از آتش سوزان جهنم. ماه پررنگ کردن عنصر عبادت و کم رنگ نمودن عنصر معصیت. شاد کردن دل ها و دست کشیدن به سر بینوایان – یتیمان – مستمندان – در راه ماندگان – فقرا و مساکین و مصیبت دیدگان ضمن پرداخت زکات و جمع آوری فطریه و توزیع آن بین مستحقان. ماه ضیافت الله و ختم پیاپی کلام الله مجید و ماه نمود عینی خوبی ها – مهرورزی ها به یکدیگر. ماه تقاضای عفو مخلصانه و خاضعانه از خداوند یکتا تا شاید مشمول الطاف بی کرانش قرار گرفته و از سختی های روزگار نجات یابیم . . .

ماه رمضان المبارک ماه آشتی و صلح پایدار و خیر و صلاح مؤمنین و بیزاری آن ها از خون ریزی و برادرکشی و احترام به حقوق انسانی و کاشتن نهال دوستی و اخوت در میان مسلمانان و غیرمسلمانان.

همه با هم در این ماه مبارک صمیمانه از خدا بخواهیم که قلوب مسلمانان علی الخصوص زعمای دینی و سیاسی و اجرائی کشورهای اسلامی را نرم و مهربان و افکار شان را نورانی و اصلاح گردانیده که  به جای اصرار در تشویق – تحریک – تهییج و تشجیع مسلمانان علیه یکدیگر بکوشند که با بردباری – بزرگواری – بصیرت و درایت، اتحاد و انسجام و برادری و برابری بین مسلمانان بوجود آورده و برای دفع  ستم از مظلوم  و حفاظت و حراست از جان – مال و ناموس خلق الله و مقابله با دشمنان واقعی اسلام (به ویژه صهیونیسم بین المللی و امپر یالیسم جهان خوار) راه و رسم هدایت و ارشاد عمومی را سرلوحه تصمیم گیری ها و مواضع  خویش قرار داده و در بین توده مردم که در حقیقت خلیفه الله و امانت الهی بر روی کره خاکی هستند (خواه از هر گروه و فرقه ای که باشند) با گفتار – رفتار و عملکرد صحیح  خویش وحدت و دوستی و اخوت را در میان آن ها جاری و تقویت نمایند.

ماه مبارک رمضان، ماه دور ریختن عداوت ها – کینه و نفاق و رسیدن به صلح – آشتی – آرامش – سازش  و شکر و سپاس نعمات خدای تعالی در بین مسلمین است.

در یک کلام، ماه مبارک رمضان ماه نیایش و عبادت بیشتر. و با خبر شدن مسلمانان از حال و روزگار یکدیگر و ماه درستکاری و رستگاری و همیاری و همکاری و ماه پیروزی ها و فتح قله ها به طور بی ریا در راه خدا می باشد که برترین و افضل ترین اعمال مهار هوا و هوس های معصیت آمیز و خودداری از گناه و سعی در ترویج امر به معروف و نهی از منکر است.

امید آن که زمامداران کشورهای اسلامی به اذن الهی عمیقاً بیاندیشند و آن چنان تکان بخورند که از قرار گرفتن در صف متجاوزان و دنیاداران (ملحدین – مشرکین – منافقین و کفار) دشمنان شناخته شده و قسم خورده نابودی اسلام و مسلمین خودداری و با تدابیر اصولی بکوشند که همبستگی – اخوت – صلح و آرامش پایدار و همه جانبه را در میان مسلمانان بوجود آورده و دامن خویش را در محضر الهی از گناه معاونت در ریختن خون پاک صدها هزار کودک و زن و مرد (پیر و جوان) مظلوم – معدوم – معلول – مفلوک و رنجور و آواره دنیای اسلام پاک و طاهر نمایند!؟

در ادامه  پیشاپیش از راه رسیدن رمضان المبارک وعبادت های مخلصانه لیل و نهار مؤمنین مخصوصاً در لیالی قدر بر عموم مسلمانان جهان به ویژه هموطنان عزیز – خوش فکر و پرهیزکار در داخل و خارج از کشور مبارک باد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی