دل نوشتهمتن ادبي

آمده بودم…

از آسمان آمدم، چون قطره‌ای از دل ابرهای بارور حیات، بر زمین تف زده جهان باریدم و چون نو گلی شکفته از میان گل پخته زمین، جوانه زده و ذره‌ذره، قد کشیدم، جان گرفتم، ریشه زدم و ایستادم! آمده بودم تا دنیا را به تصرف مهربانی خویش در آورم، اما جز بذر نفرت و بد دلی، تخمی نکاشتم!

آمده بودم تا زمین را شکوفه باران همدلی کنم، اما حاصل اندیشه زردمان، جز آفت و قحطی بر مزرعه اعمالمان نبود!

آمده بودم تا گنبد دوار هستی را آبی تر از دریا، سقف آشیان پی پناهان کنم، اما سیاهی ارابه‌های جدل‌های نا تمام، نفس را از مردمان بی ادعا گرفت!

آمده بودم تا از مخمل جنگل و زلالی دریاها، بهشتی بسازم برای آسمانی‌های نو رسیده در گهواره‌ها! اما رویای واپسین کودکانمان خلاصه شد در غربت تبلت‌ها و آی‌پدها و موبایل‌های بیگانه با عشق!

آمده بودم تا رسم ایمان را از لابلای سطرهای تابیده بر دل غار حرا، یاد بگیرم اما تنها دل دیوارهای خانه‌هامان مزین به نقش و نگارهای آیه‌های فرقان گردید!                                                                                                                                     آمده بودم تا لبخند و شادی، عضوی از صورت و مهر بی‌دریغ، اصل سیرتمان گردد؛ اما اشک و اندوه، مهمان صورتهامان و کینه و بد دلی، رسم سیرتمان گشت!

از آسمان آمده بودم تا لایق آسمان باشم اما آنقدر بال‌های چیده شده‌ام ازگل و لای مرداب گناه سنگین شدند که حتی قعر زمین هم جایم نمی‌دهند!

اما بلیت ماندنم هنوز باطل نشده…!

هنوز هم برای آسمانی شدن فرصت دارم. می‌خواهم خلیل وار، در دشت برهوت تنهایی‌هایم، روح و روان و دل غفلت زده خویش را به قربانگاه بی‌خیالی برده و با تیغ توکل، شاهرگ نفس عصیان زده‌ام را زده، تا بال‌های شیشه‌ای وجودم، تا اوج حضور حضرتش، تن خاکی و جان پیمانم را تقدیم آستان “توابش” نمایم و زندگی را از نو شروع کنم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن