داستان تازه مسلمانان

احتمال دست‌یابی دانشمندان به اطلاعاتی از نخستین مسلمان آمریکا

سالهاست که مورخان با همه پیشینه ها سعی در یافتن پیکر و متعلقات یک مسلمان دفن شده در واشنگتن دی سی هستند که تقریباً ۲۰۰ سال پیش در اینجا می زیسته و در رقم خوردن تاریخ اولیه آمریکا نقش داشته است.

بقایای یافت شده در واشنگتن دی سی ممکن است متعلق به نخستین مسلمانان در آمریکا باشند.

سالهاست که مورخان با همه پیشینه ها سعی در یافتن پیکر و متعلقات یک مسلمان دفن شده در واشنگتن دی سی هستند که تقریباً ۲۰۰ سال پیش در اینجا می زیسته و در رقم خوردن تاریخ اولیه آمریکا نقش داشته است.

مرحوم ، یارو محمود ، یکی از ده ها هزار و شاید هم میلیون ها مسلمانی بوده که به صورت برده در زمان تجارت برده ها به آمریکا آورده شده ، اما یکی از معدود کسانی است که مورخان اطلاعاتی درباره او دارند. در چهارم فوریه زمانی که کارگران ساختمانی در حال بازسازی ساختمانی در حوالی پارک ولتا در واشنگتن دی سی بودند، اسکلت چهار انسان را پیدا کردند. و به گفته یک مورخ حداقل بقایای یک نفر از آن ها می تواند متعلق به این مسلمان آفریقایی تبار باشد که در قرن هجدهم از گینه به اسارت درآمد و به بردگی در آمریکا آورده شد. او بعداً پس از سالها پس انداز، آزادی خود را خرید.

به گفته جری مک کوی کتابدار مجموعه های ویژه در کتابخانه عمومی دی سی وی یک فرد تحصیل کرده بودکه به زبان عربی صحبت می کرد.

وی سخت کوش و صرفه جو بوده و با کنار گذاشتن پولی که در کنار بردگی به دست آورده درآمدی کسب کرده است. پس از آزادسازی ، او به ساختن آجر ، ذغال و سبد و انجام کارهای دیگر ادامه داده است. او پول خود را پس انداز کرد ، زمین خریداری کرد و در خانه ای زندگی می کرد.

به گفته جیمز اچ. جانستون ، نویسنده کتاب «از کشتی برده تا هاروارد: یارو محمود و تاریخچه یک خانواده آفریقایی آمریکایی»، خانه او تنها خانه ای در واشنگتن بود که به یک برده تعلق داشت.

مک کوی گفت: گفته شده که وی قویترین شناگر در رودخانه پوتوماک است. او به یک افسانه شباهت داشت.

تحقیقات پزشکی قانونی در حال انجام است تا مشخص شود که آیا بقایای کشف شده متعلق به این مرد مسلمان بوده یا خیر.

وی در سال ۱۸۲۳ در سن ۸۷ سالگی درگذشت. ۲۲۰ اُمین سالگرد آزادی وی از برده داری در ۲۲ آگوست بوده است.

منبع : aboutislam

آوای سنت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن