فکر و دعوت

از حسن البنا آموختم…

امام شهید ” حسن البنا” مرا آموخت. 

* امام شهید مرا آموخت که آن دعوتگری که دربین مردم و جامعه جنب و جوش وفعالیت دارد همانند ، آب جاری پاکی است که در ذات خودش پاک است و دیگران را هم پاک می کند .. هیچ چیزی این آب پاک را گندیده نمی کند مگر ایستادن و توقف کردن.

*امام شهید مرا آموخت که ، اولین قدم های پیروزی فکر و ایده، همان باور داشتن صاحبش به فکر و ایده اش می باشد.

*امام شهید ” حسن البنا” مرا آموخت که مردم چهار دسته اند ؛ مؤمنی که دعوت إخوان را قبول دارد یا مترد داست و یا از او خیر می بیند و یا خود را حامل دعوت اخوان می داند.

*امام شهید مرا آموخت : مردم در قرآن کریم یا کافرند یا مسلمان،  در بین مسلمانان کسانی هستند که، برنفس خویش ظلم کرده اند یا کسانی  میانه رو هستند و یا کسانی وجود دارند که بسوی خیرات و نیکوکاری قدم می گذارند به اذن پروردگار. .

*امام شهید ” حسن البنا” مرا آموخت که : آزاد کردن وطن از زیر یوغ مستکبران وقتی میسر می شود که آدمی نفس خویش را از هوای نفس بازدارد … و این همان کاری است که امام شهید  جوانان را بسوی آن فرا می خواند.

*امام شهید مرا آموخت : از غیبت کردن و خدشه دار کردن شخصیت دیگران بپرهیزم و تنها ذکر أشخاص را به خیر انجام دهم.

*امام شهید مرا آموخت : روزانه باید بیشتر از یک جزء ونه کمتر از قرآن را مدارسه کنم و درعرض یک ماه ختمی از کلام پروردگارم را انجام دهم .

*امام شهید مرا آموخت : مجاهدان دین پروردگار متعال پیروز خواهند شد هر چند تعدادشان کم باشند .

*امام شهید مرا آموخت : برای رسیدن به هدف باید از جان و مال و وقت و زندگی مایه گذاشت ، هیچ جهاد و کوششی بدون قربانی دادن به ثمر نخواهد نشست.

*امام شهید ” حسن البنا ” مرا آموخت : دین اسلام عبارتست از : عقیده و عبادت و وطن و دین و دولت و روحانیت نفس و قرآن و شمشیر.

*امام شهید مرا آموخت : این امت به سرانجام نمی رسد مگر با تمسک به قرآن و سنت و نشستن با افراد صالح و مصلح.

*امام شهید ” حسن البنا” مرا آموخت : یک مرد  واقعی ، در توان دارد که یک امت را بنا نهد.

*امام شهید مرا آموخت : هر وقت در بین امت اسلامی دعوتگران راستین وجود داشتند که امر به معروف و نهی از منکر انجام می دادند ، عاقبت این امت بخیر است انشاء الله. .

*امام شهید ” حسن البنا” مرا آموخت : که عقیده صحیح پایه و اساس کار کردن است ، مؤمن باید دارای حکمت و درایت باشد ، دست هایی که بخشش را قبول دارند نباید ناامید شوند .

گردآوری و ترجمه : عبدالله احمدی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی