خانه / فرهنگ و جامعه / فکر و دعوت / اسلام در عصر رایانه ها

اسلام در عصر رایانه ها

نویسنده: عبدالظاهرصدیقی

بعضی از کوردلان و کوته فکران را اعتقاد بر این است که اجرای احکام اسلام مربوط به 1400 سال پیش بوده است؛ اسلام قابلیت پیاده شدن در عصر تخنیک (تکنیک) و الکترونیک را ندارد.

ما که به جاودانگی اسلام و خاتمیت پیامبر خود صلی الله علیه و سلم ایمان داریم، اعتقاد بر این داریم که احکام اسلام استعداد پیاده شدن در هر عصری را دارد چه انسان در درون غارها و صحراها زندگی کند و چه در شهرهای بزرگ و پشت میزهای مجهز به رایانه. اسلام قابلیت انطباق در هر قرنی را دارد.

اسلام می تواند به تخنیک (تکنیک) و پیشرفتهای بشری رنگ دینی و اخلاقی بدهد.

اسلام برای مسجد نشینی و عبادت تنها قانون وضع نکرده است، بلکه اسلام قادر است برای اسلام رایانه ها را به خدمت بگیرد به مغزهای متفکر و ترقی خواه انسانهای عصر حاضر روشنی و ایمان بخشد و ما مصمم هستیم، برای رسیدن به اهداف خود پیروز خواهیم شد.

برای ما فرق نمی کند که بشر در حال پیمودن موج سوم ترقی خود است و عصر الترونیک را سپری می کند، یا برای رفتن به کرات دیگر بلیط تهیه می کند کره ای را پس ازکره ای دیگرفتح می کند. ما وظیفه داریم که احکام قرآن و سنت را در هرنقطه ای پیاده کنیم چه آن نقطه آسمان خراشهای نیویارک و دبی و عربستان باشد یا کلبه های سنگی و چوبی آفریقا.

پیشرفت تکلنولوژی و علوم و فنون به کار ما سرعت می بخشد، انسانهای عصر جدید بیشتر از انسانهای عصر رسول خدا صلی الله علیه و سلم سهولت در تغیر عقیده نشان می دهند و افزون بر آنها تشنه حقیقت اند.

این مائیم که لحظه ای نباید درنگ کنیم عصر رایانها عصرگسترش اسلام با سرعت چشمگیری است با همان سرعتی که علوم و فنون پیشرفت می کند با همان سرعت صدای ما برای تبلیغ دین رساتر و گیراتر می شود و با همان سرعت دین در ضمیرهای روشن پیشرفت می کند با همان سرعتی که آخرین یافته های علمی به اقصی نقاط جهان بدست شیفتگان دانش و فن می رسد به همان سرعت ندای دعوت ما که آکنده از عدالت خواهی و سعادت به بشراست به جان مشتاقان و تشنگان فرو میرود.

اگرروزگاری برای رساندن پیام خدا درنقطه سالهای سال مبلغین راه پیمودند امروزه ما با استفاده ازپیشرفت وتکنولوژی دستاورد غربدرکمترین مدت خود غرب را می توانیم تحت تأثیرقراردهیم.

سایت تعلیم الاسلام

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

خوشخویی و حسن خلق

 نویسنده:  شیخ عبدالقادر گیلانی  رحمه الله / ترجمه: زاهد ویس درباره خوشخویی نیز باید گفت …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *