داستان تازه مسلمانان

تأثیر خواندن قرآن و نماز در پیشرفت شکودران مصطفی

بسیاری از فوتبالیست‌های طراز اول ، دین را عامل پیشرفت و موفقیت‌های خود دانسته‌اند. یکی از این فوتبالیست‌ها نیز شکودران مصطفی، فوتبالیست آلمانی تیم آرسنال است.

بسیاری از فوتبالیست‌های طراز اول ، دین را عامل پیشرفت و موفقیت‌های خود دانسته‌اند. یکی از این فوتبالیست‌ها نیز شکودران مصطفی، فوتبالیست آلمانی تیم آرسنال است.

وی از والدین مسلمان آلبانیایی‌تبار خود در آلمان به دنیا آمد و در خانواده‌ای مذهبی و با عقاید آنان بزرگ شد؛ اما پس از رویارویی با یکی از هم‌تیمی‌های سابقش در باشگاه «اورتون» انگلیس، قلباً هم مسلمان شد.

شکوران مصطفی تعریف می‌کند: هنگامیکه ۱۷ ساله بودم به عضویت باشگاه اورتون در آمدم. با هم‌تیمی‌هایم بیرون می‌رفتیم و همه مرا به عنوان یک آلمانی می‌شناختند؛ زیرا قبلاً در آلمان بازی می‌کردم.

وی افزود: روزی یکی از هم‌تیمی‌هایم از من پرسید که تو آلمانی هستی، چطور است که مشروب نمی‌خوری؟ به او گفتم چون مسلمانم. هم‌تیمی‌ام پرسید چرا مسلمان هستی؟ من جواب دادم چون خانواده‌ام مسلمان هستند و من در یک خانواده مسلمان بزرگ شده‌ام.

مصطفی می‌گوید: هنگامیکه به خانه برگشتم، فکر کردم که چه سؤال خوبی از من پرسید چون من این سؤال را از خودم نپرسیده بودم. دینم چیزی بود که پدر و مادرم به من آموخته بودند؛ اما من نمی‌دانستم که آیا خوب است یا بد و چرا من مشروب نمی‌خورم، گوشت خوک نمی‌خورم و واقعاً چرا هر روز نماز می‌خوانم.

وی افزود: شروع کردم به خواندن قرآن و پرسیدن این سؤالات و یافتن پاسخی به این سؤال که چه تفکری پشت این اعمال است و به تدریج همه‌چیز برایم جالب‌تر می‌شد.

این بازیکن ۲۴ ساله می‌گوید: فوتبال هم از جهاتی مانند مذهب است؛ اگر به کاری که می‌کنی معتقد نباشی، بی‌فایده است زیرا حتماً در آن بد خواهی بود.

آوای سنت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن