پاسخ به شبهات

تفاوت زياد ميان اسلام و عملکرد واقعي مسلمانان!

اگر اسلام بهترين دين ها است، پس چرا اکثريت مسلمانان دغل و غير قابل اعتماد هستند و به کارهاي تقلّب، رشوه ستاني، معاملات مواد مخدّر … آغشته هستند؟

 

جواب:

  • رسانه ها اسلام را بدنام مي سازند

 

  • اسلام بدون شک بهترين دين ها است، امّا رسانه ها در دست غربی هاي قرار دارد که از اسلام در هراس اند. رسانه ها پي در پي اطّلاعات و برنامه ها بر خلاف اسلام به نشر مي رسانند. آنها بر ضدّ اسلام يا خبر نادرست تهيّه مي کنند، يا موضوعات را غلط نقل مي کنند و يا هم بعضي موضوعات را خارج از قياس ارايه مي کنند.

 

  • هر وقت و هر جا که انفجار رخ مي دهد، اوّلين گروهي که بدون ثبوت همواره متّهم مي شوند مسلمانان هستند و اين موضوع با خط درشت در سرخط اخبار به چشم مي رسد. بعد که اطّلاع مي يابند غير مسلمانان مسئول واقعه بودند، بحيث يک موضوع ناچيز در اخبار جلوه مي نمايد.

 

  • اگر يک مرد مسلمان 50 ساله با دختر 15 ساله با رضايت او ازدواج کند، در صفحۀ اوّل نشريه ها به چاپ مي رسد، ولي اگر يک مرد 50 سالۀ غير مسلمان بالاي دختر 6 ساله تجاوز کند، در بخش اخبار کوتاه در صفحات داخلي به نشر مي رسد. در آمريکا روزانه 2713 قضيۀ تجاوز رخ مي دهد، امّا چيزي از آن در اخبار ذکر نمي شود، زيرا تجاوز جنسي به يکي از فعاليت هاي روزانۀ آمريکايي ها مبدّل شده است!

 

  • افراد رو سياه در هر جامعه وجود دارد

بعضي از مسلمانان متقلّب، غير قابل اعتماد، دغل … هستند امّا رسانه ها قسمي منعکس مي سازند که تنها مسلمانان در چنين فعاليت ها دخيل اند. افراد بد و رو سياه در هر جامعه وجود دارد، حتّا بعضي از مسلمانان دايم الخمر اند که در اين عرصه از غير مسلمانان پيشي مي گيرند!

 

  • در مجموع مسلمانان از بهترين ها هستند

با وجود اينکه بعضي اشخاص بد در جامعۀ اسلامي نيز وجود دارد، بهترين جامعه را در دنيا ما مسلمانان تشکيل مي دهيم. در مجموع  ما بزرگترين جامعۀ هستيم که شراب نمي نوشيم، ما جامعه يي هستيم که بيشترين صدقات را به فقرا در سطح جهان مي دهيم. وقتيکه سخن از عفّت، فروتني، اعتدال، متانت، ارزش هاي انساني و اخلاق برده مي شود، در مجموع هيچ جامعه يي وجود ندارد که حتّا به مثابۀ يک شمع در مقابل نور اسلام بتابد!

 

  • موتر را از روي راننده قياس نکنيد!

اگر بخواهيد در بارۀ آخرين مدل موتر (ماشين) مرسيديس بدانيد که چطور طرّاحي شده است؛ و يک شخصي که اصلاً نمي داند چطور رانندگي کند عقب جلو مي نشيند و از وحشت زياد موتر را از فعاليت مي اندازد، کي را مقصّر مي دانيد؟ موتر را و يا راننده را؟ طبعاً راننده مقصّر است. براي اينکه خوبي هاي موتر ملاحظه شود، بايد به راننده نبينيم، بلکه به شايستگي و مشخصّات موتر نگاه کنيم، يعني در بارۀ حدّ نهايي سرعت، کيفيت، مصرف روغنيات، پيشگيري هاي امنيتي … معلومات حاصل کنيم.

حالا حتّا اگر بپذيريم که مسلمانان در مجموع اشخاص بد هستند، اسلام را توسط پيروانش قضاوت نمي توانيم! اگر بخواهيم بدانيم که اسلام چگونه است و در بارۀ آن قضاوت کنيم پس بايد آنرا از ديدگاه منابع درست آن که عبارت از قرآن کريم و احاديث صحيح مي باشد، مطالعه کنيم.

 

  • اسلام را از روي بهترين الگو اش حضرت محمّد صلّي الله عليه و سلّم مطالعه کنيد

اگر بخواهيم عملاً خوبي هاي يک موتر را بدانيم، يک رانندۀ ماهر راعقب جلو قرار مي دهيم، به همين نحوه توسط کاملترين و بهترين الگوي که مي توانيم اسلام را مطالعه کنيم، آخرين پيامبر اسلام حضرت محمّد صلّي الله عليه و سلّم است.

علاوه بر مسلمانان تعداد زيادي تاريخ نويسان راستگو و عاري از تعصّب غير مسلمانان وجود دارند که از محمّد صلّي الله عليه و سلّم  منحيث بهترين بشر تحسين کرده اند. نظر به اظهارات مايکل ايچ هارت[1] در کتاب “صد با نفوذ ترين مرد در طول تاريخ” اوّلين جايگاه از پيامبر بزرگ اسلام حضرت محمّد مصطفي صلي الله عليه و سلّم است. کساني ديگر مانند توماس کاريل[2]، له مارتين[3] و غيره وجود دارند که از پيغمبر صلي الله عليه و سلّم ستايش زياد کرده اند.

 

======================

20  جواب به سؤالات غير مسلمانان در بارۀ اسلام

نويسنده: داکتر عبد الکريم نائيک

مترجم: احمد مسيح فضل

منبع:  islahnet.com

[1] Michael H. Hart author of “The Hundred Most Influential Men in History”.

[2] Thomas Carlyle

[3] La-Martine

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن