خانه / مقالات / جادو و جادوگری / جادو، جادوگری، فال بینی، تعویذ و علاج آنها – 12

جادو، جادوگری، فال بینی، تعویذ و علاج آنها – 12

امراضی که در اثر حضور جنیات در بدن انسانها به وجود می آید

بخش دوازدهم:

مجاهد رحمه الله در مورد اين فرموده الله تعالي: «وَلَقَدْ عَلِمَتْ الْجِنَّةُ إِنَّهُمْ لَمُحْضَرُونَ» (جن ها بدانند كه به تأكيد احضار مي شوند)، مي گويد: يعنی برای حساب‌ و کتاب حاضر می‌شوند. صحيح البخاری باب الجن و ثوابهم و عقابهم.

یگانه قدرتی که جنیات را در اذیت و ابتلای انسانها دست بالا داده است، قدرت نامرئی بودن و خفا ماندن آنها از چشم انسانها است. این هم به اذنِ الله سبحانه و تعالی و امتحان بندگانش است که ما را قدرت دید جنیات را ارزانی نداده است. جنیات، آزادانه در اطراف و اکناف انسانها، در خانه ها، تشناب ها و حمام ها، و حتی در بستر خواب مان، بدون اینکه توسط انسانها دیده شوند، عبور، مرور و امرار حیات دارند. و حتی در بعضی انسانها بخاطر سحر، چشم بد، حسادت، و نظر به بعضی دلایل دیگر، از قبیل ارتکاب گناهان، شنیدن و علاقۀ زیاد به موسیقی و رقص و پایکوبی، ترک قرائت قرآن، تنبلی در عبادات، بی سیرتی و بی حجابی، برهنگی، و بی حیائی خودِ انسانها، در بدن شان جابجا شده، با افکار، عقاید و حتی بر سیستم گوارشی و صحت شان اثرات وحشتناک جانبی را جا می گذارند.

در اینجا لازم میدانم تا به بعضی از امراضی که در اثر حضور جنیات در بدن انسانها، عاید حال آنها میشود اشاره کنم تا بزودترین فرصت توبه کرده، برای تداوی شرعی اقدام نمائیم:

اکثریت مشکلات صحی در زنان، و بعضی مشکلات روانی در مردان:

 • درد های بطنی،
 • درد های دوران حیض
 • دوام دورۀ حیض در زنان،
 • ایجاد دانه های کوچک در رحم زنان (Cyst)، که آهسته آهسته بزرگ شده باعث درد میشود
 • نازائی در زنان، و از بین رفتن نطفه در رحم.
 • عقیم شدن مردان، کمر دردی شدید، بی میلی و بی علاقگی در معاشقه و همبستری با همسر.
 • احتلام شدن مردان و جوانان (بدون اختیار)، و حتی احتلام شدن مردان، هر شب ، پیهم، بدون اینکه دلیلش را بدانند.
 • احتلام شدن زنان در خواب،
 • در زنان، احساس درد، و پندیدگی در سینه ها و فرج، خون ریزی بدون دلیل (علامتِ موجودیت جنِ عاشق، بنابر دلایل خاصی، در وجود زن است،)
 • سردردی های مزمنی که ساینس معاصر و علم طبابت نتوانسته دلایل طبی آن را پیدا کند،
 • درد های آنی در کتف (شانه)، دست ها، پاها و دیگر اعضای وجود،
 • خفگان در خواب و یا sleep paralysis که مریض در خواب، بی حرکت شده، دست ها و پاهایش را حرکت داده نمیتواند، و از سخن زدن و تکلم باز میماند، و حتی آوازش خفه میشود (تسخیر مریض توسط جن)
 • راه رفتن در خواب Sleep walking (موجودیت جن در جسم شخص)
 • شکم دردی شدید، و نشستن در تشناب یا دستشوئی برای مدت طولانی.
 • در زنان، ضعف کردن، افتادن و بیحال شدن ( دخول جن در بدن، تسخیر انسان، و مریض را بخواب واداشتن)
 • تورم در مقعد، بواسیر، و آثار خون در اطراف مقعد.
 • آتیزم در اطفال Autism که در اثر مس مادر در زمان حمل طفل و بعداً مس جنین توسط شیاطین، طفل را به آن مبتلأ ساخته، زندگی را بر والدین دشوار میسازد.
 • گریه های طولانی در اطفال، خصوصاً در شب، حرکاتِ ناموزونِ دست ها و پا های طفل، و گرداندن سر به اینطرف و آنطرف، قی کردن، و حرکات ناموزون در مردمکِ چشم اطفال.

و نیز بقیه امراضی را که ذکرش مقال را به درازا می کشاند جنیاتِ شریر و طفیلی که در جسم انسانها زندگی میکنند، به اذنِ الله سبحانه و تعالی، باعث شده، یگانه راه نجات از این همه، بازگشت بسوی الله تعالی، توبۀ خالصانه، دوری از گناهان، و مراجعه به یک شخص پاک نفس برای رقیۀ شرعی است.

جن ها ما را می بينند و ما آن ها را نمی بينيم، پيامبر اکرم صلی الله علیه وسلم راه های بسياری را برای حفاظت از اذيت و آزار آن ها به ما آموخته است مانند:

 • پناه بردن به الله سبحانه و تعالی از شيطان رانده شده (أعوذ بالله من الشيطان الرجيم)،
 • خواندن سورۀ فلق و ناس
 • خواندن آیات استعاذه مانند استعاذه هاي كه در کلام الله سبحانه و تعالی وجود دارد:
 • وَقُلْ رَبِّ أَعُوذُ بِكَ مِنْ هَمَزَاتِ الشَّيَاطِينِ (و بگو پروردگارا از وسوسه‏ هاي شيطان‌ها به تو پناه مي‏برم )
 • وَأَعُوذُ بِكَ رَبِّ أَنْ يَحْضُرُون. (و پروردگارا از اين‌كه [آن‌ها] به پيش من حاضر شوند به تو پناه مي‏برم)
 • گفتن بسم الله قبل از داخل خانه شدن، غذا خوردن، آب نوشيدن و جماع كردن (نزديكی نمودن با همسر) مانع از ورود جن های شریر به خانه، همراهی او با انسان در غذا خوردن، آب نوشيدن و نزديكی‌اش با او و همسرش میشود.
 • هم چنين گفتن بسم الله قبل از داخل شدن به تشناب، دستشویی و حمام، و قبل از درآوردن لباس مانع از ديدن عورت انسان توسط جن های شریر و اذيت و آزار آنها می شود، چنانچه كه پيامبر اکرم صلی الله علیه وسلم مي فرمايد:

سَتْرُ مَا بَيْنَ أَعْيُنِ الْجِنِّ وَعَوْرَاتِ بَنِي آدَمَ إِذَا دَخَلَ أَحَدُهُمْ الْخَلاءَ أَنْ يَقُولَ بِسْمِ اللَّهِ (رواه الترمذی ۵۵۱).

«آن چه كه باعث مي شود جن ها نتوانند عورت انسان را ببينند اين است كه هرگاه يكی از شما داخل دستشويی شد بسم الله بگويد».

اما مهمتر از همه، داشتن قوت ايمان و دِين نزد انسان مانع از اذيت جن ها می شود، چه بسا اگر در مقابل هم قرار گيرند صاحب ايمان بر او نصرت می يابد همانگونه كه عبدالله بن مسعود رضی الله عنه روايت مي كند كه گفت:

«مردی از ياران محمد صلی الله علیه وسلم با مردی از جنيان روبرو شد، خواست او را به زمين زند و مرد انسی توانست اين كار را بكند. مرد انسی به او گفت: من تو را ضعيف و ناچيز می بينم مثل اين كه بازوهای تو را مانند بازوهای سگ [ضعيف و لاغر] می بينم. پس شما ای گروه جنيان، يا تو در بين آن ها اين چنين [ناتوان] هستی. مرد جنی گفت: قسم به خدا من در بين آن ها ضعيف و ناتوان نيستم. اما اگر برای بار دوم مرا به زمين زنی چيزی به تو ياد میدهم كه برايت سودمند باشد. گفت: بسيار خوب. مرد جنی به او گفت: آية الكرسی را بخوان. مرد انسی گفت: بسيار خوب. مرد جنی به او گفت: تو اين آيه را در خانه نمی خوانی جز اين كه شيطان چون باد از آن خارج می شود سپس تا صبح داخل نمی گردد». (رواه الدارمی ۳۲۴۷)

علت خارج شدن باد از جنیاتِ شریر ترس آنها از عظمت این آیات قرآن است. یعنی، به حدی ترس در قلب و افکار جنیات رخنه میکند، که تحمل برداشت آن را ندارند، و ناآگاهانه، و بدون کنترول، باد از آنها خارج میشود، و فرار میکنند، و اگر جائی برای فرار نداشته باشند، با تلاوت آیات مبارکۀ قرآن دست ها، پاها و بال های آنها آتش میگیرد، و معیوب و ناتوان میشوند.

این است تفوق انسانها بر شیاطین، که ذات پاک اقدسِ الله سبحانه و تعالی با شمشیرِ بُرّانِ قرآن، مسلمان را خلیفۀ زمین ساخته، با همین قرآن او را قدرتی داده که هیچ مخلوق دیگری، حتی جنیات با وصف آنکه فاصله های دوری را در کمترین وقت طی میکنند، تاب مقاومت با بندۀ مؤمن را نداده است. اما، زمانی که مسلمان نماز و عباداتش را درست ادا نمیکند، و به گناهان آغشته است، شیاطین به سادگی او و زندگی او را تسخیر کرده، زندگی را بر او دشوار میسازند. همانطوری که گفته آمدیم، به كافرانِ جن، شياطين اطلاق میشود. الله سبحانه و تعالی در مورد ابليس لعين می فرمايد:

إِلَّا إِبْلِيسَ كَانَ مِنَ الْجِنِّ فَفَسَقَ عَنْ أَمْرِ رَبِّهِ. كهف ۵۰

﴿جز ابليس كه از جن بود و از فرمان پروردگارش سرپيچي كرد﴾.

زمانی که ملائک به امر الله سبحانه و تعالی بر زمین هجوم آوردند، جنیات را که خلیفۀ زمین بودند بخاطر فساد، قتل، و هزاران فتنۀ دیگر، نابود کردند، ولی ابلیس را که یک طفلی بیش نبود، به امر الله سبحانه و تعالی، با خود به عالم بالا بردند، که داستان آن در تفاسیر معتبر همچون طبری، ابن کثیرو بقیه کتب تفسیر بتفصیل آمده است.

بسياری از اهل علم معتقدند كه ابلیس، پدر تمام جن ها می باشد؛ او ابتدای جن، بعد از اینکه بقیه جن ها در زمین نابود شدند، و جن های دیگری بعد از آنکه به زمین رانده شد، فرزندان او می‌باشند. اين گفته از ابن عباس، مجاهد، قتاده، حسن بصری و ديگران نقل شده است. تفسير الطبري: ۱/۵۰۷، و الدر المنثور ۵/۴۰۲

اين دلايل واضح و آشكار نشان می دهد كه شيطان دارای فرزندانی است و جن‌ها، فرزندان او هستند اما اين امر چگونه ممكن است؟

در جواب باید گفت که:

این همه از انسانها پوشیده است، ما به آن علم نداريم و از جمله اموری است كه ندانستن آن ضرری به ما نمی رساند و دانستن آن نيز سودی به حال ما ندارد.

آيا ابليس داراي اختيار است؟ و براي چه بر گمراه كردن مردم حريص مي باشد؟

هنگامی كه او می داند كه سرانجامش جهنم است به چه منظور در انجام كارهای بد می كوشد؟

شيطان انسان را وسوسه میكند تا كارهای بد انجام دهد اما چه كسی شيطان را برای انجام اين كارهای بد وسوسه ميكند؟

آيا مگر نميداند كه به زودی جايگاهش آتش است؟

آيا او از انسان تنفر دارد؟

آيا او در انجام گناه و نيكی اختيار ندارد؟

سوالاتی اند که پاسخش را در خلال بخشهای بعدی خواهید گرفت

 

ادامه دارد…

نوشته: احمد عارفی

منبع: سایت دعوتگر

ویراستار: سایت اصلاح نت

درباره ی اصلاح نت

همچنین ببینید

معالجۀ مسنون ‏سحر و چشم بد – 8

قسم دوم: معالجهء سحر (بعد از وقوع): نوع اول: استخراج و ابطال سحر به طريقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *