فکر و دعوت

خواستار چه اسلامی هستند؟

امدتی پیش در یکی از شبکه‌های بسیار مشهور، دیداری با یکی از وزیران فرانسه ترتیب داده شد، و او در آن از مشکلات موجود فرانسه و بویژه مشکلاتی که مسلمانان فرانسه از آن رنج می‌برند و نیز موضع حکومت فرانسه در قبال آن به سخن پرداخت، این وزیر سخن بسیار خطیری بر زبان آورد و به خطراتی که در آینده منتظر مسلمین در فرانسه و در کل اروپا است اشاره کرد.

از خطرناک‌ترین سخنانی که وزیر بر زبان آورد، این بود که اگر برخی از مسلمانان بخواهند کشورشان را به مقصد فرانسه ترک کنند و در فرانسه اقامت گزینند می‌بایست به قیم و ارزشهای فرانسه پایبند باشند و بر اساس این ارزشها زندگی کنند، و اگر بعضی از مسلمین در فرانسه با آن موافقت نکنند در این صورت هیچ جایی در آن ندارند و باید آنجا را ترک کنند!

این است دموکراسی و آزادی و برادری و برابری .. همان مبادی و اصول پُر زرق و برقی که انقلاب فرانسه منادی آن بود و هنوز هم از آنها دم می‌زند و بدانها می‌بالد! و معلوم است که تمام حقوق و آزادی‌ها، در غرب صهیوصلیبی به حالت تعلیق در می‌آید اگر که مسئله مربوط به مسلمین باشد!

این گفته‌ی آتشین و کینه‌توزانه که وزیر بر زبان آورد بدین معناست که: “فرانسه خواستار اسلامی فرانسوی است و خواهان «اسلام» در فرانسه نیست”!

یعنی فرانسه خواستار اسلامی بر روش فرانسوی است، اسلامی تقلبی و اختلاطی، اسلامی که خودش را انعطاف و سازگاری می‌بخشد تا با موازین و معیارهای فرانسوی موافق گردد، از مرد مسلمان می‌خواهد – با آنکه زندگی اسلامی‌اش را سپری می‌کند – با ارزشهای فرانسویِ مبتنی بر اختلاط دو جنس، و بی بند وباری جنسی مخالفت ننماید، و از زن مسلمان نیز می‌خواهد به شیوه‌ی فرانسوی لباس بپوشد و به رقص بپردازد، و همانند زنان فرانسوی با هرکس که می‌خواهد بخوابد، می‌خواهد که مسلمانان از کفر یهودیان و مسیحیان، و نیز از جهاد علیه اشغالگران سخنی به میان نیاورند!

این، مشکلی فرانسوی نیست، و چنین خواست و تمایلی به فرانسه منحصر نمی‌شود…

چرا که تمام حکومت‌های جهان از مسلمانان می‌خواهند که اسلامشان را موافق و سازگار با قوانین و اصول و ارزشهای آنها گردانند، و هر حاکمی از مسلمین می‌خواهد که اسلام را از خلال دید و نگرش و فهم و برداشت او، و موافق با هوی و هوس و سلیقه‌اش بفهمند، و همگی چنین هستند.

به همین دلیل دیدگاهها و نگاهها به اسلام به میزان تعدد حکومتها و حکام متعدد گشته است، چنانکه مشاهده می‌کنیم که اسلام فرانسوی، اسلام انگلیسی، اسلام آمریکایی، اسلام یهودی، اسلام عربی، اسلام چپگرا، اسلام راستگرا، اسلام سلطنتی، اسلام جمهوری، اسلام کمونیستی، اسلام سرمایه‌داری و… وجود دارند .. در واقع بین آنها یک چیز وجود ندارد و آن هم اسلام ربانی است که خداوند متعال آن را بعنوان دین برای مسلمانان پسندیده است.

و هرکس که با این اسلامهای ساختگی و وارونه که اسلام ربانی از آن مبراست مخالفت نماید در نظر آنها و قوانین‌شان، مجرم، تندرو، متعصب، خرابکار و تروریست و خطرناک است، که بایستی با مشت آهنین به وی هجوم برد و جنگ جهانی را برای خلاص شدن از دست او آغاز نمود!!

آن اسلامی که این حکام می‌خواهند و آن اسلامی که حکومت‌هایشان بدان راضی می‌گردد این کلام خداوند متعال در نکوهش و توبیخ یهود بر آنها صادق است که:

أَفَكُلَّمَا جَاءَكُمْ رَسُولٌ بِمَا لَا تَهْوَى أَنْفُسُكُمُ اسْتَكْبَرْتُمْ فَفَرِيقًا كَذَّبْتُمْ وَفَرِيقًا تَقْتُلُونَ
«آيا (جز اينست كه) هر زمان پيغمبري (از اينان) بر خلاف ميل و آرزوي نفس شما چيزي را آورد، گردن افراختيد (و خود را بزرگتر از آن دانستيد كه از او پيروي كنيد، و به اين هم بسنده نكرديد) بلكه عدّه‌اي را تكذيب نموديد و دروغگو خوانديد، و جمعي را كشتيد».

و استدلال فرعون در تمایل به کشتن موسی علیه السلام بر آنان صدق می کند که در این کلام خداوند عزوجل آمده که:

إِنِّي أَخَافُ أَنْ يُبَدِّلَ دِينَكُمْ أَوْ أَنْ يُظْهِرَ فِي الْأَرْضِ الْفَسَادَ
«من از اين مي‌ترسم كه آئين شما را تغيير دهد، يا اين كه در زمين فساد را گسترش دهد و پراكنده سازد».

نویسنده: صلاح عبدالفتاح خالدی
مترجم: خداداد مطاعی پور

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن