فکر و دعوت

دموکراسی و اسلام

در عالم اسلامی، کتاب ها، متفکرین و دعوتگرانى مخلص داریم که فریب دموکراسی را خورده اند و می گویند آنچه که مناسب است از دموکراسی اخذ می کنیم و شر و بدی های آن را به خودش وا می گذاریم.
می گویند که آن را به میزان ما انزل الله می کشیم و به شریعت الله پایبندش می کنیم و الحاد و نابسامانی های اخلاقی و ناهنجاری های جنسی اش را تایید نمی نماییم!
دوستانم! این چیزی که شما می گویید و مشخصاتش را ذکر می کنید دیگر دموکراسی نیست… این همان اسلام است!!
دموکراسی حکومت مردم بر مردم و به واسطه مردم است و تشریع و قانونگذاری از آن ملت است! هر گاه این اصل را ملغى کردید و آن را پایبند قید و بند نمودید، دیگر آن دموکراسی ای نخواهد بود که امروزه گوش فلک را کر کرده و آوازه اش همه جا پیچیده است!
اگر باور ندارید از دموکراسیون بپرسید!  به آنها بگوید: ما می خواهیم به ما انزل الله عمل نماییم و آن را در جامعه خود پیاده سازی کنیم، بگویید که جز در مواردی که نصی از قرآن و سنت و موردی از اجماع علمای اسلامی سراغ نداریم مردم و نمایندگان آنها نمی توانند قانون گذاری کنند و حقی برای تصویب و ایجاد قوانین ندارند!
به آنان بگویید که ما به دنبال آن هستيم که حکم الله را در مورد کسی که از دینش برگشته، در مورد کسی که زنا کرده یا سرقتی انجام داده و یا شراب خواری نموده به اجرا بگذاریم!
به آنها بگویید که ما می خواهیم که زنانمان را ملزم به رعایت حجاب اسلامی نماییم و از خود آرایی هاى زنان ممانعت کرده و از برهنه شدنش در ساحل ها و خیابان ها ممانعت به عمل آوريم!
بپرسید و ببینید چه پاسخی می شنوید!!
بلافاصله جواب می گیرید: این آن دموکراسی ای نیست که ما می شناسیم، در دموکراسی، تنها مرجع قانونگذاری، ملت است و بس! هیچ کس و هیچ چیزی نمی تواند این اختیار را محدود نماید (البته در بعد نظری، چون پیشتر اشاره نمودیم که همه کاره ی پشت پرده دمکراسی، سرمایه داران هستند!).
می گویند که دموکراسی به حریم شخصی افراد ورود نمی کند! هر کسی خواست می تواند از دینش برگردد، اگر خواستند دوست دختر یا دوست پسر بگیرند در این کار مختارند! هر کسی هر طور که می خواهد می تواند بپوشد و تنها خودش می تواند نوع پوشش و میزان پوشیده بودن بدن خود را تعیین کند!
هر مردی می تواند به همسرش خیانت کند به شرطی که همسرش از وی شاکی نگردد!
می گویند: برای آنچه که می خواهید اسم دیگری انتخاب کنید… اسمی غیر از دموکراسی!
پس ای بردارانم! اگر اوضاع چنين است! دیگر چه اصراری داریم که نام نظام و سیستمی را که می خواهیم، دموکراسی بگذاریم؟! براستی چرا آن را با نام زیبای اسلام مزین نسازیم؟!

نویسنده: محمد قطب
مترجم: سعید یوسفی

منبع: سایت قطب

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن