داستان

عجیب ترین محاکمه در دادگاه سعودی!!

واقعا زبباست این حکایت.. ایا میدانید حیزان الفهیدی کیست؟

حیزان پیرمرد مسنی است اهل عربستان که از مادر پیرش نگهداری میکند روزی از روزها برادر کوچکترش (غالب) پیش او آمد و گفت تو سنت (عمرت) بالا رفته و خودت نیاز به این داری که کسی از تو مراقبت کند بگذار مادر را ببرم خانه خود و حالا نوبت من است که از او نگهداری کنم و خدمت او را کنم ..

حیزان گفت هرگز تا زمانیکه زنده ام این فرصت را از دست نمیدهم ..

hizan

برادرش گفت من به دادگاه میروم و از تو شکایت میکنم.

گفت هرکاری که میخواهی انجام بده!

وقتی برادر کوچکتر به دادگاه رفت و از او شکایت کرد در ابتدا قاضی مات و مبهوت ماند وسپس حیزان را احضار کرد و آنان را نصیحت کرد تا با هم کنار بیایند و به حیزان گفت تو چند سال از مادرت نگهداری کرده ای حالا بگذار برادر کوچکترت از او نگهداری کند. ولی حیزان قبول نکرد در آخر قاضی گفت ما نمیتوانیم کاری کنیم. باید مادرتان را بیاورید تا خودش تصمیم بگیرد.

جلسه بعدی مادرش را درون یک کارتن (کارتون) که به نوبتی اورا حمل میکردند به دادگاه آوردند.

قاضی از او سوال کرد مادر در جواب گفت این دو پسر چشمان من هستند حیزان چندین سال از من نگهداری کرده الان خودش پیر شده و نیاز به نگهداری دارد پس علاقمندم تا پیش پسر کوچکتر باشم .
در نتیجه دادگاه به نفع پسر کوچکتر رأی داد و حیزان آنچنان از این نتیجه ناراحت بود و بشدت میگريست که تمام ریشش تر (خیس) شد وهمه رابه گریه انداخت.

خدمت مادر بخاطر رضای الله و شناخت مقام والای او بوده وگر نه مادرشان 20 کیلو وزن داشته وکل دارایی اش یک انگشتر ازمس بوده…

سبحان الله!
نمیدانم ازبرادرکوچکتر متعجب باشم که بخاطر خدمت به مادرش دست به دامان دادگاه شده یا از برادر بزرگتر که مسن بوده و اینچنین حریص برای خدمت به مادرش…
اینها هر دوی شان رضایت الله راکسب کرده اند ان شاءالله..

واقعا عجیب است که بعضیها بخاطر اینکه به پدر و مادرشان خدمت کنند و این فرصت طلایی کسب رضایت الله تعالی را از دست ندهند می روند دادگاه، ولی بر عکس بعضیها پدر و مادر شان را میبرند خانه سالمندان یا اصلا به آنها توجه نمیکنند.
خدایا ما را خدمتگزار والدین بگردان آمین

=================

islahnet.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن