اخبار جهان اسلام

مزارع الملاح در ریف حلب

مزارع الملاح در ریف حلب
موضوع: سیاسی

تاریخ انتشار: 2016-07-19 | بازدید: 24

تلفات سنگین رژیم اسد در مزارع الملاح در ریف حلب

امروز جاده کاستیلو شاهد درگیری بین رژیم اسد و مخالفان بود که این درگیری به خاطر شکستن محاصره شهر حلب بوده است.

به گفته فعالان درگیری ها بر جاده کاستیلو شاهد عملیات حمله و عقب گرد بین دو طرف با استفاده از سلاح های گرم برای قطع کردن راه بوده. در حالی که مخالفان عصر روز گذشته موفق شدند تعدادی از شبه نظامیان شبیحه را کشته و یک وسیله نقلیه نظامی متعلق به رژیم را در جاده نابود کنند.

عناصر اسد با کمک شبه نظامیان شیعه صبح روز یک شنبه توانستند کنترل محل های جدیدی از جاده کاستیلو را به کنترل خود در آورند و آنها را به طور کامل بستند بعد از اینکه در هفته گذشته با سلاح های گرم بر آن تسلط پیدا کردند.

گروه های مخالف همچنان در تلاش به کنترل در آوردن مزارع الملاح جنوبی هستند زیرا سیطره بر این راه آغازی است برای به کنترل در آوردن جاده های دیگر برای رژیم اسد چنان که این راه تنها راه ورود به شهر هم هست. و اگر بسته شدن آن ادامه یابد باعث وقوع یک فاجعه ی انسانی در مناطق آزاد حلب خواهد شد. امری که در حال وقوع است طوری که این راه با سلاح های گرم تحت مراقبت و نگهبانی است و  باعث افزایش دیوانه وار مواد غذایی در شهر شده است.

در همین زمینه گروه های مخالف رژیم موفق شدند 23 جنگ ابزار و یک بولدوزر نظامی و یک خودروی زرهی بی ام بی و چندین سلاح سنگین و یک دستگاه خودروی مهمات رژیم اسد را در جبهه الملاح نابود کنند. علاوه بر این موفق به نابودی یک موشک انداز که بر تپه شیخ یوسف قرار داشت؛ شدند.

و همچنین درگیری های دیگری در جبهه کرم الطراب در شرق حلب آغاز شد که در آن مخالفان تعدادی از نیروهای اسد را کشته و موشک انداز داخل فرودگاه نظامی النیرب را نابود کردند.

 

    منبع:
مفکرة الاسلام

 

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن