فکر و دعوت

مسیحیت!

مسیحیت

اسلام و مسیحیت دو دین بزرگ الهی هستند که هر کدام با ویژه گی خاص خود برای هدایت نسل بشر از جانب پرورد گار عالمیان نازل گردیده است. ویژه گی های دین مسیح علیه السلام بر آن بود که مخصوص قوم بنی اسرائیل نازل گردیده بود. شریعت مسیح علیه السلام به منظور تسهیل بعضی موارد از شریعت موسی آمده بود تا آنچه را توسط قوم لجوج بنی اسرائیل در اثر کثرت سوال بر آنها حرام شده بود را نیز حلال گردانیده و دین موسی را بر این قوم استحکام بخشد.

اما بعد از مسیح علیه السلام تعالیم مسیحیت به انحراف کشیده شد. آمال و امیال رسولان کلیسا و امپراتور روم  به جای شریعت خدا معرفی گردید و کلام بشر به عنوان کلام خدا بر بشر تحمیل گردید. برای خداوند شُرکای از جنس فرشته گان و پیامبران قرار گرفت و عقاید منحرفۀ چون تجسد خداوند در سه جسم بشری و ربانی و تثلیث خدای پدر خدای پسر و روح القدس از بزرگ ترین انحرافاتی بود که برای گسترش این آئین در روم و سایر بلاد وارد حریم پاک و مقدس عقاید مسیحیت گردید و سبب جدا شدن آن از سر چشمۀ زلال توحیدی که مبارزۀ تمام ادیان الهی بود گردید. بدین ترتیب بشر راه یافته توسط مسیح قدم در بی راهه گذاشت و دوباره در با طلاق جاهلیتی که مسیح در طول حیات خویش با آن به مبارزه بر خواسته بود گرفتار آمد و غرق شرک و لجام گسیخته گی اخلاقی و فکری گردید.

و چون مسیحیت یکی از چهار دینی آسمانی و ابراهیمی بوده که پیغبراَن عیسی ناصری فرزند بی بی مریم دختر عمران یکی از پیغمبران بنی اسرائیل بودند که در قرآن عظیم الشان ایات متعددی در مورد عیسی علیه السلام  ذکر گردیده است و کتاب اَن بنام انجیل بوده تولد حضرت عیسی علیه السلام موجزه ای بوده که بدون پدر به دنیا آمده و خلقت اَن از نظر اسلام شبهه خلقت ادم علیه السلام بوده و خداوند هر چه بخواهد میکند کتاب اَن که طی سالهای متمادی به نفع اشخاص و افراد تحریف شده و اَن متن اولی اَن که به حضرت عیسی علیه السلام نازل شده بود نیست. و ما مسلمانان به رسالت حضرت عیسی علیه السلام معتقد هستیم که عیسی علیه السلام یکی از پیغمبران الهی بوده که بالای قوم مشخص چون بنی اسرائیل فرستاده شده بود.

 

مسیحیت مبتنی بر تعالیم پولس

اساس انحرافات توحیدی در مسیحیت توسط شخصى که نام اصلی اش (شاؤول) بوده و در زبان يونانى (پولس) نامیده می شده است گذاشته می شود این شخص در اصل یهودی بوده و در راه تبلیغ یهودیت در بین مسیحیان زحمت زیاد میکشد. اما بعداً ادعا میکند که گویا خوابی دیده است. که حواریون حضرت عیسی و در آن مسیح او را فرا خوانده تا آئین او را تجدید کند او پس از ین خواب به مسيحيت گرويده و تبليغ دين مسیح را سر لوحۀ كار خود قرار داد. او با زیرکی که داشت خواست تا دین مسیح را گسترش دهد اما در ماهیت مسیحیت باید تغیراتی بنیادین می آورد تا به خواسته هایش دست یابد. لذا شروع به نشر تعالیمی نمود که برای همه تازه گی داشت. او می خواست تا مسیحیت را با بت پرستی مُروجه در یونان قدیم وفق دهد لذا دست به تحریفات بزرگی در دین مسیح  زد. پولس چند دهه بعد از عیسی علیه السلام این تغیرات را در مسیحیت آورد در حالی که او نه عیسی بود و نه هم تعالیم مسیح را در نزد حواریون فرا گرفته بود تمامی تعالیم او ساخته و پر داخته خودش بود. در حالیکه دست زدن به تغیرات بنیادین در دین  بر اساس او هام و فکر بشر امکان پذیر نیست بلکه صلاحیت آن فقط از سوی وحی الهی بوده و تنها انبیاء الهی مرجع مشروع پدید آوردن تعالیم دینی می باشند. پس مسحیت امروزی که بر اساس تعالیم پولس استوار است بر اساس اوه امو خیالات شخصی این فرد بوده و چنین انحرافاتی نا مشروع  هیچگاهی به عنوان تعالیم اصلی حضرت عیسی علیه السلام و اساس وحی الهی و توحید خداوند جل جلاله استوار نبوده است. اما متاسفانه که این تعالیم علی رغم این بی ثباتی به عنوان تعالیم ناب در مسیحیت پذیرفته شده است. پولس تغیرات گسترده ای را در تعالیم و عقاید مسیحیت وارد کرد که نمونه های زیرین از جملۀ آن است:

  1. حذف یکتا پرستی از مسیحیت:

یکتا پرستی ویژه گی تمام ادیان الهی بوده است و تمام پیامبران اولین دعوت شان این بود که انسان ها از بت پرستی، شرک و بنده گی طاغوت های انسانی دست کشیده و به خدای یکتا ایمان بیاورند.

  1. تبدیل مقام نبوت به خدائی:

مسلماً ایشان پیامبری از سلسله پیامبران بزرگ الهی بود که خداوند جل جلاله حضرت عیسی علیه السلام را از جنس خود بشر برای هدایت نسل بشر فرستاده است. اما پولس با طرح نظریه (گناه جبلی) ادعا نمود که مسیح متمایز از دیگر پیامبران الهی است. او برخلاف دیگر پیامبران فرزند خداست که خدا خواسته است تا این بار فرزندش را برای هدایت بشر بفرستد. در حالیکه حضرت محمــد صلی الله علیه و سلمسیــدالانبا بوده اولیــن و اخیرین پیغمبر خداوند جل جلاله میباشد. و خداوند جل جلاله در قرآن عظیم الشان کلام پاک خود میفرماید. قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ # اللَّهُ الصَّمَدُ # لَمْ يَلِدْ وَلَمْ يُولَدْ #وَلَمْ يَكُن لَّهُ كُفُوًا أَحَدٌ. بگو خداوند جل جلاله یکی و تنهاست خداوند جل جلاله بی نیاز است نه از کسی تولد شده و نه از او کسی تولد شده و هیچ کسی هم شان او نیست.

  1. تعطیل شریعت و پایبندی به احکام:

شریعت یکی از بنیان های اساسی دین است که عبارت از مجموعه از احکام، اصول اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی است که روابط فرد، خانواده، جامعه، حُکام و سایر تشکُل های اجتماعی را تنظیم نموده و برای ایجاد فضای مناسب و حفظ آزادی و عزت و شرف انسانها قواعد و مقررات خاص تعین می کند. یکی از اساسی ترین هدف شریعت نهادینه سازی پای بندی به اصول اخلاقی است تا با تزکیه نفس انسان او را در جای گاه رفیع (خلیفه الله) که عطیۀ بزرگ  برای انسان است برساند. لذا پای بندی به احکام شریعت از لزومات خداوند جل جلاله و اساسی هر یک از ادیان الهی بوده است. با شریک قرار دادن به خدا و طرح خدایان دیگر مسیحیت رفته رفته قابل پذیرش و حل در کام رومیان می گردید.

اما پولس که برای گسترش مسیحیت و تعالیم ساخته و پرداختۀ خودش حاضر به اجرای هر نوع تحریف بود پای بندی به شریعت را برداشت. او به صلیب کشیده شدن مسیح را سبب بخشوده شدن گناهان تمام پیروان مسیح اعلام کرد. و از این طریق یک بت دیگر راهم وارد مسیحیت کرد که همانا صلیب است. و آن را مسیحیان چون حضرت عیسی علیه السلام مقدس میداند در حالیکه تنها تخته چوبی بیش نیست. از ین رو هیچ یک از پیروان مسیح خود را مقید به پیروی از احکام شریعت مسیح و پای بندی به اصول اخلاقی و دینی نمی دانند چون تمام گناهان شان با اعتراف در برابر پدران مقدس کلیسا در مقابل پر داخت پول بخشوده شده و همان پدران کلیسائی شان روز گاری خانه های را در جنت به مقابل پول برای شان میفروخت و قباله یا سند جنت را برای شان میداد که دور از عقل و منطق بوده. و چیزی جز مضحک نیست. بحران اخلاقی، اجتماعی، سیاسی امروز، دانشمندان و روانشناسان غربی را به و حشت انداخته و از تداوم این روند هر روز هشدار های برای مسؤولین خویش گوش زد می نمایند و راه بیرون رفت از آن را پای بندی به اخلاق و دیانت میدانند. پولس با طرح این نظر یه هدف دین را از تزکیۀ افراد جامعه و نهادینه کردن اخلاق ایمانی در وجدان انسان ها به انحراف کشانید و اصول و ثوابت اخلاقی مسیحیت را از بین برد. بدين ترتيب پولس توانست انحرافاتی عمیق در مسيحيت به وجود آورد. او تاریخ مسیحیت را به دو مرحلۀ مسحیت )عهدقديم( و مسيحيت )عهدجديد( تقسيم كرد.

لازم به یاد آوری است انحرافاتی که پولس وارد مسیحیت کرد در چند مورد فوق خلاصه نمی شود بلکه بعد از وی نیز تربیت یافته گان مکتب وی راه رهبر خویش را ادامه داده و هر زمان به نفع خویش تعالیم اصلی که حواریون راستین حضرت عیسی علیه السلام نقل کرده بودند را تحریف نموده و عقاید پولسی را وارد مسحیت نمودند. این تحولات در مسیحیت در اثر تلاش پولس و پیروان او به قدری عمیق و ریشه دار بود که بعد ها کلیسا هم نتوانست در مقابل آن مقاومت کند و عقاید پولس را در شورای کلیسا رسماً به تصویب رسانید و پولس رسولی مقدس اعلام شد. برخى از دانشمندان مسيحى پولس را دومين مؤسس مسيحيت لقب داده اند.

مسیحیت به بیش از 50 فرقه متعدد تقسیم شده و سه فرقه آن بانفوس ترین فرقه ها است که شامل کاتولیک، پروتستان و اورتودکس بوده که اختلافات زیاد میان آنها و جود داشته و منجر به جنگها و قتل عام ها در طی سال شده است. و هنوز هم تضاد های میان شان بوده در قبال اسلام هر کدام جبهه های دارند و همواره علیه اسلام فعالیت های خصمانه داردند. دشمنی مسیحیت با اسلام از اوایل ظهور اسلام تاحال و در زمان حیات حضرت محمد صلی الله علیه و سلموجود داشته و همواره برای آن حضرت صلی الله علیه و سلممزاحمت ایجاد کرده و در سدد نا چیز جلوه دادن احکام خداوند جل جلاله بودند و حتی ترور آن حضرت صلی الله علیه و سلمرا چندین بار خداوند جل جلاله افشا ساخته چون بحث ما در مورد  جریان های ضد اسلامی مسیحیت است. میپردازیم به بحث ما و آن را از علت دشمنی مسیحیت با اسلام شروع میکنیم.

 

جریان های ضد اسلامی مسیحیت، نوشته: فقیر الله صمیم

منبع: سایت اصلاح نت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن