اخبار علمی و فناوری

چرا چین می‌خواهد همه الاغ‌های جهان را بخرد؟

چین می‌خواهد همه الاغ‌های در معرض فروش جهان را خریداری کند تا از آنها در داروسازی جهت درمان بیماری‌های عادت ماهانه، سرگیجه، احساس خستگی، بهبود گردش خون و کم خونی و نیز ساخت ژلاتین استفاده کند.

روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت گزارش جالبی درباره وارد شدن بازرگانان چینی به بازار جهانی خرید و فروش الاغ منتشر کرده و این رویکرد بازرگانان چینی را ناشی از کاهش شمار الاغ‌ها در این کشور عنوان کرده است.

این روزنامه به نقل از شبکه آمریکایی سی ان ان نوشت که تعداد الاغ‌ها در چین از 11 میلیون به 6 میلیون کاهش یافته است.

2
کمبود الاغ در چین

یک مقام مسئول در نیجریه اعلام کرده که در سال جاری حدود 80 هزار راس الاغ از کشورهای آفریقایی به چین صادر شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته تنها 27 هزار راس به چین صادر شده بود.

ایندیپندنت در گزارش خود افزوده که برخی از کشورهای آفریقایی فروش الاغ به چین را ممنوع کرده‌اند.

در همین حال با اینکه قیمت یک راس الاغ در این مدت به سه برابر افزایش یافته و بازار خرید و فروش الاغ رونق زیادی یافته اما کشورهای آفریقایی نیجر و بورکینافاسو در ماه جاری صادرات الاغ را به چین متوقف کرده‌اند.

3
کنیا مجوز ذبح روزانه صد راس الاغ را به بازرگانان چینی داد

در همین راستا کشور کنیا در شرق آفریقا به بازرگانان چینی مجوز ساخت کشتارگاهی با ظرفیت ذبح روزانه 100 راس الاغ را داده است.

از سوی دیگر به گزارش روزنامه نیویورک تایمز یک کارشناس چینی به نام چن یون فنگ از دولت کشورش خواسته تا راه حلی برای بحران کمبود الاغ در کشور بیابد و پیشنهاد دادن کمک مالی به پرورش دهندگان الاغ را ارایه کرده است.

العربیه فارسی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن