رمضان مبارک

۱۵ گام رمضانی

نویسنده: طارق السویدان
برگردان: سمیع الله داعی

۱- برنامه ی را در رمضان‌ طرح‌ و‌ عملی کنید که شخصیت قبل و بعد از رمضان تان متفاوت باشد، تا اینکه تبدیل به شخص آیده آل و مثبت اندیش شوید.

۲- پنج طرح را انتخاب کنید،کوشش‌کنید در همه ی آنها موفق باشید،انتظار نداشته باشید که در یک فرصت از همه موفق بیرون شوید

۳- در رمضان فعالیت های اجتماعی را تمرین کنید،طبیعتا که انجام فعالیت های اجتماعی به تناسب فعالیت های انفرادی آسان و گیرا است. پس دنبال عده ی از دوستان‌ و رفیق های باشید که در انجام فعالیت های اجتماعی با شما همکار باشند

۴- روان شناسی ثابت کرده است که اهداف نوشته شده به تناسب اهداف نانوشته شده بیشتر قابلیت اجرایی دارند، اگر میخواهی رمضان آیده آلی داشته باشی‌ اهداف ات را نوشته کن.

۵- قصد و ‌انجام‌ عمل نیک دو‌ پاداش دارد، تصمیم و اراده بر عمل نیک بدون انجام‌ یک پاداش را به همراه دارد، در هر دو صورت شما تاجری استید که ضرر‌ نمی‌کنید پس بر بال آروز های تان بلند و بلندتر پرواز‌ کنید.

۶- ساعتی را که بیدار‌ می شوید  مشخص کنید و به آن عمل ‌کنید،اما هنگام خواب خود را معیین‌نکنید. وقتی به طرف بستر خواب بروید که‌ نیاز دارید.

۷- روزانه وقت مشخصی را بدون گسست و انقطاع با قرآن‌بگذرانید.

۸- یک و یا دو برنامه مفید تلویزونی را‌ در رمضان دنبال کنید، باقی برنامه‌ ها را بگذارید خصوصا وقتی که بر‌ بدنه اصلی‌‌ برنامه رمضانی شما ضربه ‌میزند.

۹- نماز تراویح مفید و‌ سودمند است در مسجد معینی آن را‌ بخوانید خصوصا اگر قضیه ختم قرآن مطرح باشد.

۱۰- با قرآن سه‌ نوع تعامل کنید ۱) بخش معینی از آن را حفظ کنید ۲) بخش بزرگی از آنرا تلاوت کنید ۳) سوره و یا بخش ‌دیگری از آن را تفسیر و تبیین کنید.

۱۱- عده ی می پندارند که خواندن قرآن به تنهایی مفید است و عده ی دیگری گمان می کنند که فهمیدن قرآن مهم است، تو میان خواندن و فهمیدن جمع کن. هر دو لذت بخش و شادی آور است.

۱۲- با خود بیاندیش اگر نزد ریس جمهور کشور خود بروید از او چی می خواهید؟ غالبا که نیاز های اولیه و مسایل جدی خود را به او پیشنهاد میکنید، در حالی که او تعالی بلند مرتبه تر است، پس برای دعا و نیایش تان نیز‌ برنامه داشته باشید،خداوند بندهٔ با برنامه خود را دوست دارد.

۱۳- خواب و تلویزون مانع اجرای برنامه های رمضانی میشود‌، برای محدود کردن این دو برنامه ریزی ‌کنید.

۱۴- در گمان بسیاری ماه رمضان ماه سریال، مسابقه، خوردن و نوشیدن جای گرفته است، شما نشان دهید که این طوری نیست‌ و اولین قدم را برای تغییر‌ شما بگذارید

۱۵- عمر رضی الله عنه می گوید: مرا غم قبول‌ نشدن دعا نیست‌، بل غم دعا نکردن است. بنا بر این‌ خود،خانواده،دوستان،امت اسلامی و همه‌ ی انسان ها را زیر سقف دعای خود شامل کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن
خرید مدرک دیپلم خرید مدرک فوق دیپلم خرید مدرک لیسانس خرید مدرک دکتری خرید مدرک خرید مدرک دانشگاهی قانونی خرید مدرک دانشگاهی مدرک دانشگاهی قانونی مدرک دانشگاهی خرید مدرک معتبر خرید مدرک معتبر دانشگاهی مدرک معتبر مدرک معتبر دانشگاهی مدرک تحصیلی معتبر چگونه مدرک تحصیلی بگیریم از کجا مدرک تحصیلی بگیریم قیمت مدرک تحصیلی سایت خرید مدرک تحصیلی